Kiano slim tab 8 Problem z wifi, mała prędkość pobierania

- jeśli jakiś temat nie pasuje do żadnego z powyższych działów - pisz tutaj

Postprzez lukasnow23 » 21 Wrz 2014, o 10:34

Witam, kilka dni temu kupiłem tablet Kiano slim tab 8. Okazało się że w moim pokoju ( dwie ściany od routera w bloku) internet działa z bardzo małą prędkością pobierania ok. 512 kb/s, prędkość wysyłania jest właściwa ok. 2 Mb/s. Zasięg wynosi 2/4 kreski. Kiedy podchodzę z tabletem bliżej routera i rośnie zasięg, to prędkość też wzrasta. Na smartfonie przy takim samym zasięgu internet działa 6 Mb/s. Dlaczego pobieranie działa z ograniczoną prędkością a wysyłanie z dobrą? Co należy zrobić aby internet działał prawidłowo?

Mój router to Dasan H64OGW podłączony kablem światłowodowym.
Internet 6 Mb/s.
Prędkości sprawdzane aplikacją speedtest.
lukasnow23

Problem z zasięgiem Wi-Fi w tablecie Kiano

Postprzez Paweł 'krzywy' Krzyworączka » 21 Wrz 2014, o 18:35

@lukasnow23,
Najprostsza odpowiedź to: zmienić router. Niestety tablety miewają słabe anteny, sieciówki lub są inne powody (np. metalowa obudowa), które sprawiają, że na smartfonie mamy lepszy odbiór Wi-Fi (w tym samym miejscu np. w domu) niż w tablecie.
Też tak miałem. Akurat z tabletem Kiano Pro 10 Dual. Zmieniłem router i teraz problem nie istnieje. W miejscach, gdzie net zrywało lub w ogóle nie działał, teraz mam stabilne połączenie (choć oczywiście nie na pełnym zasięgu, a na jakichś 50-70%).
W router warto zainwestować minimum 150-200zł. Ważne, by miał silne anteny nadawcze - wtedy sygnał Wi-Fi będzie mocniejszy.
Awatar użytkownika
Paweł 'krzywy' Krzyworączka
Administrator

Miejscowość: Zielonki k/ Krakowa

Postprzez GrimPiece » 21 Wrz 2014, o 20:51

W tańszych tabletach to niestety dość często spotykany problem. Poza przeniesieniem czy zmianą routera niestety za wiele nie zdziałasz.
GrimPiece

Wróć do Pozostałe sprawy techniczne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości