Kilka problemów technicznych z tabletem.

- jeśli jakiś temat nie pasuje do żadnego z powyższych działów - pisz tutaj

Postprzez Likita » 12 Lip 2014, o 13:52

Witam. W zeszłym roku, koło wrzesień/październik mama kupiła mi nowy tablet Acer Iconia B1. Dokładnie ten model:
http://gadgets.ndtv.com/tablets/reviews/acer-iconia-b1-a71-review-326197
Do tej pory działał w miarę sprawnie, nie sprawiał większych kłopotów. Obecnie przez kilka usterek technicznych bardzo trudno przychodzi mi z niego korzystać, postaram się wypisać wszystko po kolei.

Problem najważniejszy 1. Głos w tablecie nie działa. Słychać jedynie gdy podepnę pod niego słuchawki. Normalnie cisza, w ogóle nie odtwarza dźwięku. Bardzo mi to przeszkadza, bo gdy przychodzi mi wiadomość, muszę dopiero odpalać pocztę na komputerze, a wolałabym odpisać od razu, niż poczekać aż to sie wszystko załaduje i odpadli.

2. Bateria --- a) Bardzo szybko pada bateria - ledwie go dotknę on już woła o ładowanie. Tak samo jak jest na trybie samolotowym, z wyłączonym bluetoot-chem, ściemnionym ekranem, wyłączanymi programami w dziale "pracujące aplikacje". Bateria naprawdę nie wytrzyma długo. Godzinę max.
---- b) Szybko się przegrzewa, zwłaszcza na dworze. Trzymam go w rękach, a on co chwila wysyła komunikaty, że temeratura baterii jest zbyt wysoka, że trzeba zmniejszyć temperaturę, i tak dalej. Podobnie jest gdy trzymam go na kolanach, w ciemnym chłodnym pomieszczeniu.

3. Mam wrażenie, że za długo trwa "start" czyli prezentacja loga, firmy , tego błyskowego napisu "Acer", ale to być może jest tylko moje odczucie, niemniej jednak wydaje mi się, że wcześniej nie uruchamiał się tak długo.

Wobec powyższych problemów, korzystanie z tego urządzenia jest bardzo trudne i więcej użeram się z rozwiązywaniem tych usterek, niż z niego faktycznie korzystam. Dawniej teblet, potrafiłam nosić go w plecaku cały tydzień, cały czas włączony, z aktywnymi Wi-Fi i potrafił wytrzymać cały tydzień, bez szwanku. ( Wiem, bo patrzyłam na czas działania urządzenia i łatwo było obliczyć, ile dni jest włączony) a obecnie to kompletna masakra....
Czy ktoś mógłby mi pomóc? Bardzo mi na tym zależy, żeby wszystko było tak jak dawniej. ... Uprzejmie dziękuję za pomoc w rozwiązaniu. Pozdrawiam serdecznie.
Likita

Postprzez jacek111 » 12 Lip 2014, o 20:01

1. Dźwięk to może być zarowno sprawa softu , jak i zepsute głośniki. Można by ewentualnie spróbować zrobić aktualizaję albo przeinstalować Androida. W necie jest masa instrukcji więc się nie będę rozpisywał. Ale nei do końca czaję co ma dźwięk do odpisywania, chyba pomyliłaś akapity;)

2. Niestety baterię mogłąś rozwalić jeśli np. korzystałaś długo przy podłączonej ładowarce, kiedy już bateria była naładowana. Choć oczywiście bateria możę też być wadliwa, aczkolwiek takie rzeczy raczej się zdarzają tańszym markom, a nie porządnym, jak Acer. Poza tym te komunikaty i nawet niski poziom wskaźnika baterii to też mozę być kwestia softu... więc j/w.

3. Start moze trwać dłużej niż kiedyś, bo masz tereaz zainstalowanych więcej aplikacji niż dawniej.

Podsumowujac można spróować reistal... ale:

Przede wszystkim leciałbym z nim do serwisu póki jeszcze jest na gwaracji (nie minął nawet rok więc zakładam, że jest). Takie probemy z baterią to wystarczający powód, żeby panowie z serwisu Acera mu się przyjrzeli.
jacek111

Re: Kilka problemów technicznych z tabletem.

Postprzez Likita » 12 Lip 2014, o 20:13

Bo widzisz chodzi o to, że będąc cały czas zalogowana na gmail-u, wiem kiedy przychodzi mi nowa wiadomość. Tablet powiadamiał mnie o tym dźwiękiem, a teraz jak go nie ma, nie wiem kiedy e-mail do mnie przychodzi.

Nawet nie wiem jak mam Ci dziękować za pomoc. Oczywiście już się biorę za to co mi doradziłeś i dam znać jak poszło. Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję!
No i na pewno jest jeszcze na gwarancji, więc jak nie wyjdzie to wiem co dalej robić. DZIĘKUJĘ BARDZO!
Likita

Postprzez Likita » 12 Lip 2014, o 21:20

A mam pytanie. Gdzie znajdę wersję Androida dla mojego modelu B1-A71.
Likita

Postprzez jacek111 » 14 Lip 2014, o 18:31

jeśli jest oficjalna dla modelu, to najprawdopodobniej na stronie producenta w dziale download, a jeśli nie ma udostępnionej wersji / aktualizacji to musisz poszukać po necie uniwersalnego systemu. Nota bene android jest uniwersalny, ale każda marka go tricgę przerabia na własne potrzby.

Cieszę się, że pomogłem;) aczkolwiek obawiam się, że serwis jest najbardzeij prawdopodobną opcją.

(sorry za późną odpowiedź)
jacek111

Postprzez Likita » 15 Lip 2014, o 12:32

Ok, dziękuję za odpowiedź :)
Likita

Wróć do Pozostałe sprawy techniczne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Yahoo [Bot] oraz 1 gość