Huawei - MediaPad X1 7.0. Wgranie Polskiego języka. Możliwe?

- jeśli jakiś temat nie pasuje do żadnego z powyższych działów - pisz tutaj

Huawei - MediaPad X1 7.0. Wgranie Polskiego języka. Możliwe?

Postprzez michal224 » 10 Lis 2014, o 23:11

Witam :)

Chciałem zasięgnąć małej porady. Otóż stałem się posiadaczem tabletu Huawei - MediaPad X1 7.0. System Android 4.2.2 (Jelly Bean) w języku angielskim. Czy jest możliwość wgrania polskiej wersji albo, chociaż dogrania polskiego języka? Jeśli tak to pewnie sam tego w domu nie zrobię?

Dzięki za pomoc
michal224

Do: Huawei - MediaPad X1 7.0. Wgranie Polskiego języka. Możl

Postprzez jacek111 » 11 Lis 2014, o 19:52

Ruzumiem, że przejrzałeś optionsa i nie było polskiego languedża? ;)

Da się zrobić to co mówisz- tzn. myślę o wgraniu systemu z polską wersją. Nie będę się tutaj rozpisywał na ten temat - w necie jest wiele info jak to zrobić.

Czy idzie dograć sam jezyk to szczerze mówiać nie wiem.
jacek111

Postprzez michal224 » 12 Lis 2014, o 15:02

Nie ma polskiego. Ten tablet nie był i pewnie do tej pory nie jest przewidziany na nasz rynek, a szkoda gdyż wygląd, wykonanie i parametry ma bardzo dobre. Jest cienki, lekki i szybki. Skusiłem się na zakup gdyż w internecie są same pulsy i ani jednego minusa. No i cena jak za taki sprzęt jest rewelacyjna. Noooo, ale nie przypuszczałem ze Polskiego języka nie ma :(
Czy po wgraniu nowego systemu nie stanie się to, co jest najgorsze? … - czyli nie będę w ogóle mógł go uruchomić ? Tego się obawiam
michal224

Postprzez marcus » 12 Lis 2014, o 19:05

Jak coś spieprzysz to może się tak zdarzyć, aczkolwiek to że całkowicie zalatwisz tablet i będzie tbrzea z nim lecieć do serwisu jest mało prawdopodobne. Jest takie forum forum.android.com.pl - to jest kopalnia wiedzy na temat androida, ludzie wrzucają tam też romy, instalki itp. Może nawet jest już coś o media padzie. Rózne instrukcje do instalek też tam znajdziesz więc myślę, że sobie poradzisz.

Poza tym Android jest z założenia uniwersalnym systemem, który ma działać na każdym urządzeniu (nie bez powodu są telewizory a nawet lodówki z Androidem). Jedynie producenci przerabiają troche system na własne potrzeby - czasem to wychodzi na dobre, a czasem nawet na gorsze bo wgrywają masę pierdółek albo os jest źle zoptymalizowany. Konkluzja jest taka, że jak zainstalujesz sobie uniwersalną wersję to powinno działać bez problemu, a jak trochę poszperasz to może nawet znajdziesz wersję pod Twój tablet, która poprawi Ci szybkość działania - bo i takie rzeczy da się zrobić.

Jeszcze inna sprawa - sprawdziłbym czy nie ma aktualizacji i łatek na stronie producenta. Może razem z nią będzie i język albo Huawei udostępni osobną nakładkę językową. Mało prawdopodobne ale zawsze warto sprawdzić... ;)
marcus

Wróć do Pozostałe sprawy techniczne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości