Można oddać kupiony tablet?

- jeśli jakiś temat nie pasuje do żadnego z powyższych działów - pisz tutaj

Postprzez jacek111 » 21 Kwi 2014, o 21:47

Witam, tak się zastanawiam... każdy sprzęt (i w ogóle) większość produktów kupionych przez neta można odesłać w ciągu 10 dni. Jedyne zastrzeżenie, które mozna wyczytać w sklepach jest takie, że produkt nie może nosić śladów intensywnego użytkowania, no i oczywisćie nie może być uszkodzony. Ale czy to znaczy, że jeśli podoba mi się jakiś tablet, ale nie wiem czy np. ruszy na nim jakiś modern combat 3 to mogę zamówić sprzęt, odpalić gierkę i jak nie działa to odesłać? Czy to już jest zbyt "intensywne" użytkowania? A może w ogóle nie można go uruchamiać tylko co najwyżej popatrzeć czy nie jest uszkodzony? Ktoś wie coś więcej?
jacek111

Postprzez marcus » 25 Kwi 2014, o 20:04

z ciekawości poszperałem i możesz oddać tablet w ciągu 10 dni - jeśli jest kupiony przez neta. Dotyczy to każdego sklepu. To samo przy kupowaniu przez telefon. Ale generalnie zaleca się, żeby towar był nawet jeszzce w oryginalnym opakowaniu - choć nie jest to raczej ścisłe wymaganie. Z tym użytkowaniem to raczej pod to prawo nie podpada - możesz zwrócić sprzęt ale nie może on być w ogóle wykorzystywany. A jeśli np. kupiłeś tablet do nowych gier, bo sprzedawca tak pisał, że nadaje się do najnowszych gier, a np. wszystko co ma grafikę 3d przycina, to wtedy jest chyba coś takiego jak "niezgodność towaru z opisem" - ale to zupełnie inna kwestia.
marcus

Postprzez sympatyczny1 » 19 Maj 2014, o 11:17

Większość sklepów ma taką klauzule że jeżeli jest produkt za bardzo używany to nie można oddać go z powrotem ale już teraz mało tak ludzi ma więc spokojnie możesz oddawać
sympatyczny1

Postprzez marcus » 20 Maj 2014, o 22:42

no jeszcze zalezy to co znaczy to za bardzo używany - bo poinstalujesz sto aplikacji albo jeszcze zrobisz roota i coś konkretnie pozmieniasz to wątpię zeby ktoś chciał go z powrotem przyjąć. Za to pewnie jak odpalisz, popatrzysz czy ciała i stweirdzisz, że np. jednak taka wielkosć tabletu Ci nie odpowiada to raczej możesz oddać bez gadania.
marcus

Postprzez jakubgrabowski » 11 Cze 2014, o 18:14

I tablet musisz kupić od firmy, wtedy przysługuje ci zwrot w ciągu 10 dni.
jakubgrabowski

Postprzez jacek111 » 11 Cze 2014, o 20:44

wiadomo, że od firmy, przecież nie od osoby prywatnej. Poza tym nie zzawsze przysługuje prawo zwrotu, tylko wtedy, gdy kupisz "na odległość", co w praktyce oznacza zwykle zkaupy przez neta. Jak pojdziesz sobie do centrum handlowego i weźmiesz laptora z media marktu to to prawo nie obowiązuje.
jacek111

Wróć do Pozostałe sprawy techniczne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość