Poprawa doznać muzycznych w tablecie

- jeśli jakiś temat nie pasuje do żadnego z powyższych działów - pisz tutaj

Postprzez marcus » 18 Mar 2014, o 20:48

Witam, niewielu producentów instaluje w tabletach dobre głośniczki - zresztą czego tu oczekiwać po małym, płaskim urządzeniu. Często dostajemy nawet głośniczek mono. W efekcie nawet najdroższe iPady, Samsungi i Asusy raczej nie zachwycają jakością dźwięku, gdy odpalimy ulubiony kawalek. Co wobec tego zrobić, by na tablecie słuchać muzyki w sposób godny prawdziwego melomana?

Ja działam w następujący sposób:

- w domu porządne słuchawy nauszne (Sony MDR)
- w aucie odpalam nadajnik radiowy w tablecie i radio samochodowe odbiiera bardzo czysto

do tego myśle, że można spokojnie polecać:
- głośniczki i słuchawki Bluetooth, które nie ograniczają funkcjonalności,

Z których opcji Wy korzystacie? Macie jakieś sprawdzone / ulubione sposoby na sluchanie muzyki z tabletu?
marcus

Postprzez GrimPiece » 23 Mar 2014, o 23:16

wszystko co na Bluetootha warto polecać;) a raczej chodzi mi o to, ze z bezprzewodowym sprzętem zawsze wygodniej. Aczkolwiek jeśli chodzi o słuchawy/głośniki to jedyny minus jest taki, że przy większych odległościach mogą się pojawić zakłócenia/szumy. Choć podejrzewam, ze zależy to też od jakości sprzętu.
GrimPiece

Do: Poprawa doznać muzycznych w tablecie

Postprzez marput » 23 Lis 2014, o 16:37

dokanałówki ! najlepsze najlżejsze najmniejsze rozwiązanie
marput

Postprzez marcin88 » 24 Lis 2014, o 14:51

Jak dla mnie wyłącznie duże, "szczelne" słuchawki nauszne :)
marcin88

Postprzez jacek111 » 25 Lis 2014, o 23:11

marput napisał(a):dokanałówki ! najlepsze najlżejsze najmniejsze rozwiązanie

I najprostsze żeby ogłuchnąć. Serio, są 10 razy bardziej szkodliwe niż słuchawki nauszne.

@marcin88 zgadzam się, choć nawet w nausznych możesz w końcu mieć szumy w uszach, jak za dużo i za długo słuchasz, więc do słuchania w domu najlepiej jednak dobre głośniczki, a co jakiś czas słuchawki ;)
jacek111

Postprzez marcin88 » 26 Lis 2014, o 14:57

No, to zależy ile i jak głośno słucha :) Ale fakt, głośniki są w sam raz, jeśli jednak nie koniecznie musi być wielce głośno, to słuchawki nauszne są dla mnie idealne. Co do kanałówek - IMO odbije się to na starość.
marcin88

Postprzez jacek111 » 26 Lis 2014, o 17:45

Nawet niekoniecznie na starość, podobno już teraz wzrosła liczba młodych osób, które chodzą do laryngologa ;) chociaż oczywiscie twardymi danymi nie dysponuje.

(może czas rozkręcać biznes na aparatach słuchowych :D - w tej perspektywie wydaje się bardzo przyszłościowy)
jacek111

Wróć do Pozostałe sprawy techniczne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość