problem kiano young II

- jeśli jakiś temat nie pasuje do żadnego z powyższych działów - pisz tutaj

problem kiano young II

Postprzez wertu123 » 16 Lut 2014, o 00:56

Witam
Posiadam Tableta Kiano Young II i zapomniałem wzoru przez co został zablokowany sytem a nie mogę przywrócić hasła do email przez co nie mam szans na odblokowanie go . Przeczytałem na forach że należy wykonać hard reset poprzez wciśnięcie przycisków power i vol+/vol- (jednocześnie) jednak tablet wtedy uruchamia się i pracuje ponieważ świeci się zielona dioda symbolizująca włączone urządzenie , jednak tablet ma ciągle czarny ekran ( tak jak był by wyłączny ) i nic się nie dzieje , podczas zwykłego uruchamiania ekran działa normalnie . i oto moje pytanie co mam z tym zrobić abym mógł wejść w ten tryb gdzie można wykonać hard reset ?? lub czy jest jakiś inny sposób na odblokowanie go ??
Pozdrawiam
wertu123

problem kiano young II

Postprzez GrimPiece » 16 Lut 2014, o 23:54

Cześć, w kilku miejscach widziałem taką oto instrukcję - zdaje się, że skopiowana z instrukcji od producenta, więc być może ją znasz:

1. Tablet musi być wyłączony.
2. Przyciskamy volume+/- oraz przycisk power (jednocześnie).
3.Gdy tablet się wzbudzi trzymamy przycisk power i wolume+/-.
4.Pojawia się ekran z logo androida.
5.Naciskamy wolume+/- i przycisk power na chwilę aż wyświetli się menu serwisowe.
6.Sterujemy +/- (góra i dół).
7.Wybieramy " Wipe to factory reset" i akceptujemy przyciskiem power.
8.Wybieramy "Rebot System" i akceptujemy przyciskiem power.

Wygląda na to, że jak dioda się świeci, to jesteś w punkcie 3. - czyli tab się wzbudził; musisz albo nadal trzymać voluma i power, albo nacisnąć ponownie tę kombinację, jak już się dioda zapali (nie jestem pewien, najlepiej sprawdź jedną i drugą opcję). Daj znać czy pomogło:)
GrimPiece

problem kiano young II

Postprzez wertu123 » 17 Lut 2014, o 01:04

Cześć
Niestety widziałem tą instrukcję kilka razy i sytuacja się powtarza , tablet nie reaguje w tym trybie , na normalnym wszystko uruchamia się normalnie . Może za niedługo wrzucę filmik przybliżający problem
wertu123

Re: problem kiano young II

Postprzez wertu123 » 17 Lut 2014, o 01:38

GrimPiece napisał(a):Cześć, w kilku miejscach widziałem taką oto instrukcję - zdaje się, że skopiowana z instrukcji od producenta, więc być może ją znasz:

1. Tablet musi być wyłączony.
2. Przyciskamy volume+/- oraz przycisk power (jednocześnie).
3.Gdy tablet się wzbudzi trzymamy przycisk power i wolume+/-.
4.Pojawia się ekran z logo androida.
5.Naciskamy wolume+/- i przycisk power na chwilę aż wyświetli się menu serwisowe.
6.Sterujemy +/- (góra i dół).
7.Wybieramy " Wipe to factory reset" i akceptujemy przyciskiem power.
8.Wybieramy "Rebot System" i akceptujemy przyciskiem power.

Wygląda na to, że jak dioda się świeci, to jesteś w punkcie 3. - czyli tab się wzbudził; musisz albo nadal trzymać voluma i power, albo nacisnąć ponownie tę kombinację, jak już się dioda zapali (nie jestem pewien, najlepiej sprawdź jedną i drugą opcję). Daj znać czy pomogło:)

Oto film
https://www.dropbox.com/sc/r6tq7lxg7qkx49n/pFIyy1cstP
Przepraszam że nie obróciłem :)
wertu123

problem kiano young II

Postprzez GrimPiece » 20 Lut 2014, o 00:31

Cześć Wertu, obejrzałem filmik, jeśli dobrze widzę to przy pierwszej opcji (tej bez ciągłego trzymania) jak już dioda się świeci to naciskasz i trzymasz jeszcze raz równocześnie voluma i power? wydaje mi się, że tak zrobiłeś, ale pytam na wszelki wypadek, bo filmik nie jest aż tak wyraźny. Jeśli tak i to nie działa to w sumie trudno cokolwiek jeszcze w tym temacie dodać. Z ciekawości też popatrzyłem po necie - jak ktoś ma ten problem, to pozostaje nierozwiązany. Chyba niestety zostaje Ci tylko kontakt z serwisem.
GrimPiece

Wróć do Pozostałe sprawy techniczne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości