Problem z hard reset

- jeśli jakiś temat nie pasuje do żadnego z powyższych działów - pisz tutaj

Problem z hard reset

Postprzez Cheza35 » 6 Mar 2014, o 20:18

Witam :)
Mam problem z tabletem Dante, otóż od jakiegoś czasu nie chce się w ogóle włączyć.
Uruchamianie dochodzi do momentu napisu 'android' i na tym poprzestaje, ładuje się tak dopóki go nie wyłącze.
Probówałam zrobić hard reset poprzez kombinację Vol + i Power, włącza się menu i nie mogę zatwierdzić żadnego mojego wyboru, próbowałam już różnych kombinacji i nic :)
Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł na to jak moznaby dokonczyc ten reset lub jakies inne rozwiazanie?
Z góry dzięki.
Cheza35

Wgranie nowego systemu

Postprzez Paweł 'krzywy' Krzyworączka » 6 Mar 2014, o 23:16

Hm, jeśli się tak dzieje, jak opisujesz, to może być nie do rozwiązania problem z uruchomieniem tego systemu. Chyba będzie konieczność wgrania Androida od zera. Oczywiście przez podłączenie do komputera i wrzucenie wcześniej ściągniętej instalki.
Awatar użytkownika
Paweł 'krzywy' Krzyworączka
Administrator

Miejscowość: Zielonki k/ Krakowa

Problem z hard reset

Postprzez Cheza35 » 7 Mar 2014, o 18:58

Hm... a Czy taka 'operacja' jest jakoś bardzo skomplikowana? ;d nie ukrywam, że jestem zielona jeśli chodzi o takie rzeczy. Skąd w ogóle pobrać taką instalkę?
I czy bezpieczniej będzie oddać go po prostu do naprawy?
Cheza35

Problem z hard reset

Postprzez jacek111 » 7 Mar 2014, o 21:33

@Cheza35 Nie jest to szalenie skomplikowane, ale jeśli nie czujesz się za mocna w tych sprawach, to faktycznie będzie lepiej jeśli powierzysz tę reinstalkę komuś innemu. Jeśli tablet jest jeszcze na gwarancji to najlepiej skontaktuj sie z serwisem, bo jak sama przeinstalujesz system to tracisz gwarancję.
jacek111

Problem z hard reset

Postprzez Cheza35 » 7 Mar 2014, o 21:50

Niestety nie mam już gwarancji.
Głównie chodzi mi też o to by nie wydać na tą naprawę fortuny skoro mogę sobie jakoś z tym sama poradzić w domu :)
No ale skoro może być jeszcze gorzej niż jest to chyba taki wydatek będzie konieczny...
Cheza35

Problem z hard reset

Postprzez marcus » 8 Mar 2014, o 20:13

hmmm... tzn. jeśli chodzi o działanie samego tabletu to chyba gorzej już być nie może:D problem w tym, że możesz np. pousuwać jakieś własne pliki - zdjęcia, filmy, notatki itp. Jeśli tego się nie boisz to chyba warto faktycznie, żebyś sama pokombinowała. Pytanie czy uda Ci się znaleźć wersję Androida do tego tabletu. Spróbuj pogooglować trochę czy będzie gdzieś ROM z Androidem do Twojego urządzenia lub kompatybilny.
marcus

Problem z hard reset

Postprzez Cheza35 » 11 Mar 2014, o 15:29

Nie zależy mi na odzyskaniu moich plików, bo nie było ich aż tak wiele tam ;d

Googlowałam i goglowałam i znalazłam tylko pod jakieś tam GT540 czy inne.
Nie mam pojecia gdzie szukać takich rzeczy, wydaje mi się w ogóle, że znalezienie takiego pod mój tablet androida będzie graniczylo z cudem.
Moje pytanie: Gdzie szukać takich rzeczy, chodzi mi o jakies sprawdzone stronki, i czy to musi być wersja koniecznie do mojego modelu czy po prostu to moze byc ten sam android? ;) Jaka jest roznica?
Cheza35

Problem z hard reset

Postprzez GrimPiece » 11 Mar 2014, o 20:51

Witam, gdzie dokładnie szukać to Ci niestety nie powiem, ale wiem, że ludzie instalują różne wersje Androida, tzn. niekoniecznie ściśle dostosowane do konkretnego urządzenia. Wiec moim zdaniem możesz spróbowac, raczej małe prawdopodobieństwo, żeby miał się np. sprzęt od tego przepalić. Najwyżej nadal nie będzie się włączać albo straci troszkę na wydajności.
GrimPiece

Wróć do Pozostałe sprawy techniczne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości