Tablet ainol mars zawiesza się podczas włączania

- jeśli jakiś temat nie pasuje do żadnego z powyższych działów - pisz tutaj

Tablet ainol mars zawiesza się podczas włączania

Postprzez TabAr » 3 Mar 2015, o 22:19

Witam,
Mam tablet Ainol Mars (android 4.0.3) i zawiesza mi się przy włączaniu (nie chce się uruchomić)- pojawia się tylko ainol Tab NOVO7 i dalej nie idzie

I jak podłączę ładowarkę to nie widać tej bateryjki pokazującej stopień naładowania baterii tylko takie podświetlenie się zrobiło , Mogę wejść do recovery

,,wipe data/factory reset" już robiłem i nie pomaga

Wgrać od nowa Rom-a/Firmware czy od razu trzeba jakoś próbować go OdBRICKować? - boję się że podczas wgrywania tego Roma jak się zawiesi albo nie wgra dobrze to później nie będę mógł go już ożywić – Czy da się jeszcze później (w razie czego ) zrobić Unbrick?
Wgranie ROMu pomoże czy trzeba będzie wgrać recovery?
TabAr

Do: Tablet ainol mars zawiesza się podczas włączania

Postprzez marcus » 4 Mar 2015, o 20:55

jak wipe nie pomaga, to i tak musisz spróbować wgrać rom. Najlepiej jakiś co jest sprawdzony na tym modelu albo firmware. Ja kiedyś korzystałem z tego poradnika:

http://forum.android.com.pl/f168/napraw ... -a-200674/
marcus

Postprzez TabAr » 5 Mar 2015, o 12:49

marcus napisał(a):jak wipe nie pomaga, to i tak musisz spróbować wgrać rom. Najlepiej jakiś co jest sprawdzony na tym modelu albo firmware. Ja kiedyś korzystałem z tego poradnika:

Na razie ten link nie działa bo są jakieś prace modernizacyjne - więc nie sprawdzę
Mam oryginalny stock ROM ainola - tylko jak tablet jest w takim stanie to może wyłączyć się podczas wgrywania rom-a albo nie wgra się dobrze - i co wtedy?
Da się później jeszcze ożywić taki tablet ?
Podobno są jakieś sposoby na OdBRICKowanie takiego tabletu - edycja plików Firmware do instalacji itp.
I dlatego pytam czy od razu wgrywać tego Stock Rom-a czy lepiej jest od razu próbować go jakoś UnBrick-ować?
To możliwe że to przez jakiegoś wirusa tak się zrobiło?
TabAr

Postprzez jacek111 » 5 Mar 2015, o 16:19

Technicznie rzezc biorąc w tej chwili tablet nie jest zbrickowany - jak jest cegła to w ogóle się nie uruchamia i koniec. Wtedy też nie ma szans na jkaiekolwiek odbrickowanie i pozostaje jedynie spacer do serwisu i najpewniej wymiana płyty głównej. W tej chwili prawodpodobnie coś się pomieszało z plikami systemowymi. Wirusem teoretycznie można nawet spalić urządzenie ale bardziej bym tu winił producenta i niewlaściwoą optymalizację systemu.

Brick się robi najczęściej jak wgrywasz rom, który nie współpracuje z soc-iem tabletu. Jeśli zasilanie jest w porządku i nie przewie Ci podczas instalacji to wgrywanie romu od producenta nie powinno skończyć się cegłą.

Edycja plików na pewno może pomóc, ale osobiście nigdy tego nie musiałem robić, więc za dużo w tym temacie się nie wypowiem.
jacek111

Postprzez TabAr » 7 Mar 2015, o 21:50

marcus napisał(a):.... Ja kiedyś korzystałem z tego poradnika:

W tym poradniku jest wgrywanie ROM-a przez Odina - A Odin nie jest tylko dla Samsungów? Mogę też nim wgrywać Rom-y w ainolu?
I do Odina z tego co się orientuje są potrzebne pliki TAR a ja mam Firmware w paczkach zip (Firmware i patch ) do wgrywania z karty pamięci - Mogę użyć tych zip-ów przez Odina?
Tych TAR-ów do tego tabletu raczej chyba nie ma
TabAr

Postprzez GrimPiece » 8 Mar 2015, o 20:48

Przez Odina raczej nie da rady. Spróbuj użuć TWRP.

pliki z romem musisz mieć wypakowane.
GrimPiece

Postprzez TabAr » 9 Mar 2015, o 20:01

GrimPiece napisał(a):...Spróbuj użuć TWRP...

Przez TWRP czyli jak? Mam zmienić najpierw recovery na TWRP?
A z TWRP wgrywa się normalnie jak oficjalne Firmware z zewnętrznej karty SD - Prawda? - Tylko to TWRP jest potrzebne do wgrywania Custom Rom-ów ?
A ja custom-roma nie chcę
To jaki jest sens wgrywania tego TWRP? - to chyba tak jak bym normalnie aktualizował Firmware z tego recovery co jest w tym tablecie? Czy nie?
Bo przez LiveSuit tego firmware w paczce .zip do wgrywania z karty chyba nie mogę użyć?
TabAr

Postprzez GrimPiece » 10 Mar 2015, o 17:50

jak nie wgrywałeś jeszcze firmware od nowa to spróbuj najpierw firmware przez standardowe recovery, nie powinny Ci zbirckować tabletu - to się dzieje raczej przy custom romach. Jak zwykłe recovery nie pomoże to wtedy się pobaw twrp.
GrimPiece

Postprzez TabAr » 10 Mar 2015, o 19:21

GrimPiece napisał(a):jak nie wgrywałeś jeszcze firmware od nowa to spróbuj najpierw firmware przez standardowe recovery, nie powinny Ci zbirckować tabletu - to się dzieje raczej przy custom romach. Jak zwykłe recovery nie pomoże to wtedy się pobaw twrp.

Tylko jak będę wgrywał to normalnie jak jest teraz (przez to standardowe oryginalne recovery - w takim stanie tabletu) to może coś pójść nie tak i nie wgrać się dobrze także recovery i wtedy nie będę miał nawet działającego recovery? - bo z tego co się orientuje to przy wgrywaniu firmware wgrywa się też nowe recovery
Jak by tak się stało to będę jeszcze później mógł wgrać to TWRP?

ps. Na tym forum chyba nie można podziękować - dać jakiś punkt lub coś w tym rodzaju?
TabAr

Postprzez GrimPiece » 11 Mar 2015, o 18:22

Powiem tak: teoretycznie zawsze coś może pójść nie tak, więc nikt Ci nie da 100% gwarancji, że robiąc recovery na pewno tablet się nie zbrickuje. Tak czy inaczej to bezpieczniejsza metoda niż inne i szansa, że coś będzie nie tak jest najmniejsza. Podmieniając pliki i wgrywając wspomniane customy o wiele łatwiej o uceglenie. (zwłaszcza, gdy bierzesz rom, a nie masz pewnośći, że ktoś już go przetestował na Twoim modelu).

Jeśli nawet tablet zamieni się w cegłę, to też są sposoby na odbrickowanie, np. czasem działa zrobienie bootowalnej karty sd albo podłączenie tabletu jako flash do kompa (przytrzymujsz głośność +/- albo power itp. podłączając do usb - to trzeba sprawdzić dla modelu). Niektórzy też rozbierają sprzęt i się bawią w zwieranie pinów... Wszystko zależy od tego co i jak się uszkodzi. (jeśli się uszkodzi)

Tu masz dobry kompleksowy poradnik, jest też o instalacji firmware z karty, gdy działa stockowe recovery:

http://www.androidtablets.net/threads/h ... tal.54203/

No punktów nie ma :)
GrimPiece

Następna

Wróć do Pozostałe sprawy techniczne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 1 gość