Tablet GOClever Terra 70L - zbyt duże zjadanie pamięci

- jeśli jakiś temat nie pasuje do żadnego z powyższych działów - pisz tutaj

Tablet GOClever Terra 70L - zbyt duże zjadanie pamięci

Postprzez kamilovsky15 » 17 Lut 2015, o 13:28

Witam serdecznie, jakiś czas temu kupiłem tablet GOClever Terra 70L, i mam problem. Ponieważ mam kilka aplikacji na tym tablecie dosłownie Skype,Youtube,facebooka i to wszystko...

Pamięć wewnętrzna 783MB w użyciu, z czego zostaje mi tylko 73mb wolne. Natomiast pamięć na karcie SD jest 87MB w uzyciu, a 1,2GB wolnego.
Chcąc pobrać coś z Sklep Play wyskakuje komunikat że jest mało pamięci by pobrać...

Proszę o pomoc, i jakąś rade. Dlaczego tyle mi pobiera.
kamilovsky15

Do: Tablet GOClever Terra 70L - zbyt duże zjadanie pamięci

Postprzez marcus » 17 Lut 2015, o 19:49

w róznych tabletach ściąganie i instalowanie aplikacji róznie wygląda - czasem wszystko idzide do pamięci wewn a czasem można tez na kartę. Zależy od wersji androida na konkretnym urządzeniu. Najwyraxniej aplikacje są pobierane do pamięci wewn. a 73 mb to nie jest zbyt dużo - zależy jeszzce co tam pobierasz.
Być może jest też gdzieś ustawiona jakaś minimalna ilośc wolnego miejsca?

Co możesz zrobić to spróbować pobrać jakiekolwiek pliki z neta, żeby zobaczyć czy w ogle z pobieraniem i zapisywaniem jest ok, a takze 'zaminieć miejsca" pamięc stałą i karte. Da się to zrobić przy pomocy applikacji albo jak się samemu pogrzebie w plikach systemowych. Sporo jest intrukcji w necie na te temat, więc myślę, że bez problemy wygoogklujesz jak to zrobić ;)
marcus

Do: Tablet GOClever Terra 70L - zbyt duże zjadanie pamięci

Postprzez jacek111 » 19 Lut 2015, o 22:09

poza tym co marcus napisał, to może być problem z jakąś aplikacją do zarządzania pamięcią. Pytanie czy instalowałeś coś takiego i czy bawiłeś się podobnymi ustawieniami. No i awaryjne opcja to przywrócenie do ustawień fabrycznych - powinno pomóc, ale wiadomo, to ostateczność.
jacek111

Wróć do Pozostałe sprawy techniczne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość