Tablet lenovo s8-50l

- jeśli jakiś temat nie pasuje do żadnego z powyższych działów - pisz tutaj

Tablet lenovo s8-50l

Postprzez skoczyi » 23 Kwi 2015, o 15:48

Witam wszystkich kupiłem Tablet lenovo s8-50l Mam pewien problem Tablet się podoba i w ogóle Jednak się zacina i działa wolno.
Czy wina jest w oprogramowaniu? - wolny android
Czy da się dodać mu energii? Jakieś app czy czyszczenie rejestru co kolwiek?
Używam podstawowego launchera Lenovo i mam dwa konta na tablecie jednak korzystam tylko z jednego.
Komputery o takich paramentrach jak ten tablet chodzą jak talala a tutaj zamula i zacina się.
Może by tak zainstalować mu inny system?

Proszę doradzcie pozdrawiam Piotr.

System operacyjny: Android 4.4 KitKat
Ekran dotykowy: 8 cali, 1920 x 1200 pikseli
Procesor: Intel® Atom™ Z3745, 1,33 - 1,86 GHz
Pojemność: 16 GB
Pamięć RAM: 2048 MB
Modem: LTE
skoczyi

Do: Tablet lenovo s8-50l

Postprzez marcus » 23 Kwi 2015, o 22:25

moze być wina systemu, poszperaj po forach i blogach o androidzie, bo czasem instalacja lepszego romu może sprawić, że tablet ostro ruszy do przodu. No chyba, że w tle masz coś pouruchamiane w tle, albo zdążyłeś już sporo naistalować i zawaliłeś sobie pamieć - to może spowalniać.

Komputery o takich parametrach to chyba parę lat temu ;) poza tym pamiec w tablecie jest flashowa a nie dysk, i ogólnie to trochę inne układy, więc nie ma takiego bezpośredniego przełożenia, choć oczywiscie racja, że tablet z taką specyfikacją i to od Lenovo powinien śmigać ładnie. W sumie to jeszcze w testach możesz poszukać - możę to generalnie jakiś problem z tą serią.
marcus

Postprzez GrimPiece » 24 Kwi 2015, o 19:20

Nie ma takiej opcji, zeby ten tablet się ciął. Jego wydajność jest porównywana do Xperii i Galaxy S - to bardzo wydajne tablety. Albo zdązyłeś już sobie załadować jakiegoś wirusa, albo masz zawaloną pamięc, albo chodzi coś w tle, albo masz wadliwy model. Ewentualnie próbujesz uruchomić jakiś gigantyczny projekt w jakimś autocadzie ;) ale jeśli nie to tablet powinien śmigać bardzo ładnie.

A kiedy głównie zauważasz przycinki? W grach czy tak ogólnie nawet przy chodzeniu po Androidzie? Czy w przeglądarce www? (domyślna jest często kiepska).
GrimPiece

Postprzez skoczyi » 27 Kwi 2015, o 08:54

On się zacina tak średnio 2x dziennie np podczas otwierania watpada albo jak otwieram jakąs aplikację to jedynie w prawym dolnym rogu przycisk pokazanie wszystkich ekranów działa a wtedy mogę po prostu apke wyłączyć.
Poszedł mi też jeden pixel a tablet mam pare dni pozatym ekran migocze :( Oddam go na gwarancje. Czy jeżeli wgram jakiś inny rom np z nowszym androidem to strace gwarancje?? jeżeli nie to jaki rom polecacie i czy jest możliwe zainstalować windowsa na nim i czy w ogóle ma to sens??

Pozdrawiam Piotr
skoczyi

Postprzez skoczyi » 27 Kwi 2015, o 08:55

Jeżeli chodzi o aplikac je to nie mam ich dużo ZERO śmieci i żadnych co wydają się ciężkie.
skoczyi

Postprzez GrimPiece » 27 Kwi 2015, o 22:54

myślałem, żę masz na myśli przycinanie w takim sensie, że tablet wolno chodzi. (obraz przeskakuje). Jak Ci pixel padł to lepiej idź i tak do serwisu. Co do romu to nie tracisz gwarancji - o ile nie wgrasz takiego romu, który rozwali hardware, ale to się rzadko zdarza. Jeśli chodzi o polecenie konkretnego, to się nie wypowiadam, bo nie jestem specjalistą - różne wersje w różnych tabletach się sprawdzają. Poszukaj informacji na forum typowo o androidzie.
GrimPiece

Wróć do Pozostałe sprawy techniczne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość