upgrade tabletu

- jeśli jakiś temat nie pasuje do żadnego z powyższych działów - pisz tutaj

upgrade tabletu

Postprzez Darek Pe » 18 Kwi 2014, o 22:35

witam ponownie, mam kolejne pytanie, z którym mam nadzieję mi pomożecie. Brzmi ono: czy tablet da się zupgradować, a jeśli tak to w jaki sposób? Oczywiście nie mówię o zaawansowanej przerabianiu urządzenia z lutownicą w ręcę, bo tak to pewnie nawet starą nokię można zamienić w ipada. Chodzi mi raczej o to czy da się jakoś poprawić osiągi tabletu? wymienić jakiś podzespół? albo jakoś chociaż podkręcić, żeby szybciej chodził?
Darek Pe

upgrade tabletu

Postprzez GrimPiece » 19 Kwi 2014, o 19:56

witam, raczej nie robi się takich rzeczy. Ba, nawet niektorzy myślą, że coś zdziałają i tracą gwarancję - bo na gwarancji rzecz jasna laptopa, tabletu i jakiegokolwiek sprzętu się nie otwiera. Jedyny "upgrade" to możesz robić na sofcie, czyli np aktualizacja systemu czy jakieś inne bajery, gdy zrootujesz tablet. Aktualizacja może pomóc w szybszym działaniu. Dlatego tez wybierając sprzęt warto zwrócić uwage, czy producent raczej wypuszcza aktualizacje czy olewa użytkowników i zostawia ze starymi wersjami.
GrimPiece

upgrade tabletu

Postprzez marcus » 24 Kwi 2014, o 20:36

@Darek, tak jak piszesz, tablet da się podkręcić, ale jest to nieco ryzykowna zabawa. Raczej nie polecam robić tego przed upływem czasu gwarancji... Jeśli jednak się zdeycdujesz, to przede wsystkim tablet musi być zrootowany, a potem możesz sobie poradzić przy pomocy odpowiedniej apki (np. No-frills CPU Control. Jeśli już będizesz podkręcać to pamiętaj, żeby robić to pomału, a nie od razu 0,5 GHz.
marcus

upgrade tabletu

Postprzez sebajedrzejczak » 17 Lip 2014, o 11:26

Ja nie robię upgradów, bo boję się o gwarancje. A wiadomo ona jest ważna w przypadku zepsucia tabletu.
sebajedrzejczak

Wróć do Pozostałe sprawy techniczne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość