Wylaczanie.

- jeśli jakiś temat nie pasuje do żadnego z powyższych działów - pisz tutaj

Wylaczanie.

Postprzez Paweu » 28 Gru 2012, o 15:51

witam. moj nowy sprzet tablet pc pmp3170b od czasu zakupu czyli cztery dni temu po prostu gdy cos na nim robie to on po 10/15/20 minutach wylacza sie i musze go wlaczac od nowa jest to uciazliwe. mam gwarancje ale jak im oddam to oddadza mi za miesiac albo wiecej dlatego prosze was o jak najszybsza pomoc albo kontakt gg: 1128870. dziekuje. :-)
Paweu

Tablet do wymiany, albo reklamacja towaru

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 28 Gru 2012, o 23:29

Paweu,
To co opisujesz - jest ewidentnie jakimś błędem oprogramowania, błędem systemowym! :shit: Nienormalna sytuacja, żeby tablet samoczynnie się wyłączał. Moja rada jest tylko jedna: jak najszybciej oddaj tablet, jeżeli kupiłeś go przez Internet.. . Piszesz że masz go 4 dni dopiero, więc nawet po nowym roku jeszcze zdążysz to zrobić. W takiej sytuacji trzeba zadzwonić do sklepu internetowego i powiedzieć, co się dzieje i poinformować o zamiarze zwrotu. Jako konsumentowi przysługuje Ci ustawowe prawo do zwrotu towaru przy zakupach internetowych, nawet bez podania przyczyny (a Ty ja przecież masz - bo tablet nie jest w pełni sprawny). A ten, kto sprzedał - łaski nie robi - i musi towar przyjąć.
Tylko UWAGA:
Tablet musisz oddać w stanie nienaruszonym - tak ażeby producent / sprzedawca nie zarzucił Tobie, że produkt nosi znamiona użycia ,bo wówczas będzie problem. I jeśli wykażą złą wolę, to mogą nie przyjąć tabletu. Jeśli oddasz tak jak kupiłeś, to będzie OK.
Zrób , tak jak mówię, a potem się będziesz zastanawiał, czy po raz kolejny kupić Prestigio, czy może coś innego. Trafił Ci się wadliwy tablet, i nie ma tutaj co kombinować, tylko oddać.
Jeżeli tablet kupiłeś w sklepie stacjonarnym, to już gorzej - bo niestety w grę wchodzi tylko reklamacja - prawo zwrotu do 10 dni przy tradycyjnym zakupie nie przysługuje !
Więc pytanie: gdzie kupiłeś tablet?
Czy wiesz ile waży tablet? Zdziwiłbyś się jak mało! To zaledwie kilkaset gram. Sporo poniżej jednego kilograma.
Karta micro SD do tabletu to doskonała możliwość powiększenia powierzchni dyskowej naszego urządzenia. Wcale nie musisz mieć tabletu powyżej 16 GB pamięci wbudowanej.
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

jrj

Postprzez Paweu » 29 Gru 2012, o 12:02

rtv agd
Paweu

Reklamacja tabletu

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 29 Gru 2012, o 23:48

Hej,
A więc -tak jak pisałem w poprzednim poście - czeka Cię reklamacja w sklepie. Nie czekaj, tylko oddaj - szybciej będziesz miał tablet z powrotem.
Czy wiesz ile waży tablet? Zdziwiłbyś się jak mało! To zaledwie kilkaset gram. Sporo poniżej jednego kilograma.
Karta micro SD do tabletu to doskonała możliwość powiększenia powierzchni dyskowej naszego urządzenia. Wcale nie musisz mieć tabletu powyżej 16 GB pamięci wbudowanej.
Awatar użytkownika

dkdkkep

Postprzez Paweu » 30 Gru 2012, o 16:04

ile sie czeka na taka naprawe i czy jak mam na nim juz jakies rzeczy swoje to nadal moge go im dac?
Paweu

Naprawa tabletu

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 31 Gru 2012, o 00:30

Hej,
Ciężko odpowiedzieć na pytanie ile się czeka na naprawę tabletu? Bo to będzie zależeć od danego Producenta / od danego serwisu technicznego. Nawet i miesiąc możesz czekać. Przy dobrych wiatrach - może to potrwać koło tygodnia. Co Ci mogę doradzić, to "pilotować" swoją reklamację. To znaczy nie, że oddajesz tablet i czekasz, i Cię cho..ra bierze, jak dni mijają. Tylko dzwoń do serwisu i dopytuj się: co z moim tabletem. Po dwóch telefonach będą Cię mieli dosyć, i jest szansa, że tablet wróci szybciej.
Niby powinna obowiązywać kolejka w takim serwisie , w przypadku reklamacji, ale jak Klient jest "upierdliwy", to chcą się go pozbyć wcześniej. Wiem to z doświadczenia :shit:

Co do drugiego: lepiej pozgrywaj te swoje rzeczy na pendrive, czy karę micro SD i oddaj "goły" tablet. Chociaż w zasadzie to bez różnicy, bo serwis i tak pewnie wszystko wymaże, przywracając ustawienia fabryczne. Tylko szkoda potem szukać tego co miałeś ponownie. :oops:
Czy wiesz do czego służy przejściówka micro usb-usb? Na przykład do podłączenia pendrive do tabletu
Tablet, czy laptop. Co lepsze, co bardziej funkcjonalne? Czas pokaże.
Awatar użytkownika

Wróć do Pozostałe sprawy techniczne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość