Co zrobić, by tablet działał szybciej?

- wydajność tabletu zależy głównie od procesora i pamięci RAM - masz jakieś problemy?

Postprzez marcus » 13 Mar 2014, o 23:48

Witam, jedne tablety są wolniejsze, inne szybsze, ale wszystkie łączy jedno - pragnienie użytkowników, by działały jak najbardziej wydajnie. Zwłaszcza w słabszych urządzeniach zdarza się, ze nawet obsługa samego systemu nie jest całkiem płynna - o działaniu jakiś lepszych gier już nie wspominając. Wiadomo, że to nie komputer stacjorany, wiec nie wymienimy sobie procesora czy karty graficznej. Pytanie więc jest takie: o ile w jakim zakresie jestesmy w stanie sprawić, by Tablet działał bardziej sprawnie?

Co mi na starcie przychodzi do głowy, to:
- wgrywanie nowego ROM-a. Aktualizacja od producenta czy stworzony przez użytkowników czasem potrafi sprawić, że system funkcjonuje bardziej płynnie
- overclocking, czyli podkręcanie procesora - to opcja dla bardziej zaawansowanych. Szczerze mówiąc sam do tej pory nie kombinowałem w tym kierunku, aczkolwiek wiem, że ludzie tak robią. Jesli ktoś ma doświadczenie to proszę o wypowiedź.
- usuwanie nadmiaru aplikacji - to dotyczy głównie prędkosći uruchamiania się Androida
- usunięcie "zamulających" aplikacji - niektóre działają w tle przez cały czas. Najlepszy przykład to antywirus, ktory robi wiele dobrego, ale przy okazji potrafi spowolnić sprzęt.

Coś jeszcze przychodzi Wam na myśl? Macie jakieś refleksje odnośnie wymienionych przeze mnie opcji?
marcus

Postprzez jacek111 » 17 Mar 2014, o 01:41

Ja to antywirusa z założenia nawet nie zainstalowałem, żeby nie zamulał. Wprawdzie słyszalem, ze niektóre działają całkiem sprawnie... ale z drugiej strony "rynek" wirusów jeszcze nie jest jakoś bardzo rozwinięty, żeby ryzyko było duże. Aplikacji z jakimiś dziwnymi funkcjami też nie zainstaluję - bo wystarczy sprawdzać co chce jakie uprawnienia i jak się nie podoba to nie instalować. O ochronę przed kradzieżą też się nie ma co martwić - osobno proponują to niektórzy producenci urządzeń chociażby.
jacek111

Postprzez Raffii » 17 Mar 2014, o 23:19

Badania wskazują, że 80% złośliwego oprogramowania powstaje właśnie na urządzenia mobilne, a zdecydowana większość na Androida :) Co tam przelewy bankowe, hasła, kontakty, płatne połączenia itd. Niech hakerzy się żywią :)

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Raffii

Postprzez jacek111 » 22 Mar 2014, o 18:13

@Raffii No proszę... faktycznie nie spodziewałem się, że tak wyglądają statystyki. Pytanie jeszcze w jaki sposób większość z tych 80% wirusów dostaje się na sprzęt mobilny? Zapewne przez apki pościągane z torrentów i różnych "lewych" portali. Jeśli ktoś sobie grzecznie instaluje programy tylko z Google Playa , w dodatku te z wieloma opiniami i ocenami to myslę, że ryzyko złapania czegokolwiek jest dużo, dużo mniejsze.
jacek111

Do: Co zrobić, by tablet działał szybciej?

Postprzez FikusM » 10 Paź 2015, o 12:31

Nie uważam by była potrzeba instalowania antywirusa. Jak instalujemy apki ze sprawdzonych źródeł, to ryzyko praktycznie zmniejsza się do 0.
FikusM

Do: Co zrobić, by tablet działał szybciej?

Postprzez GrimPiece » 10 Paź 2015, o 13:58

@FIkusM bywało i tak, że w google play byłby apki z wirusami, wiec z tymi sprawdzonymi źródłami to nie tak do końca. Aczkolwiek racja, że nie warto instalować antywirusa jeśli masz jakieś słabsze urządzenie, bo wtedy zamułka może być odczuwalna.
GrimPiece

Wróć do Procesor, pamięć

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość