Jak oszczędzić miejsce w pamięci?

- wydajność tabletu zależy głównie od procesora i pamięci RAM - masz jakieś problemy?

Postprzez marcus » 13 Mar 2014, o 23:57

Nie każdy tablet posiada 128 GB wbudowanej pamięci. Zresztą nawet taka ilosć może kiedyś się wyczerpać, a najlepiej wiedzą o tym fani gier. Co więc możemy zrobić, by wolna flashowa przestrzeń kurczyła się w jak najmniejszym tempie? Moje propozycje to:

1. Na tyle, na ile się da instalujemy gry na karcie pamięci
2. Pamiętamy o używaniu dysku w chmurze, czyli Google Drive, Dropboxa czy Skydrive - jak kto woli. Tutaj możemy wysyłać zdjęcia, dokumenty czy nagrane filmy i nie zawalać zarowno karty, jak i pamięci stałej.
3. Z poziomu roota usunąć wszystkie niepotrzebne aplikacje. Niektórzy producenci potrafią napchać ich całkiem sporo.

Coś jeszcze przychodzi Wam do głowy? Zachęcam do przedstawiania nowych pomysłow, jak i rozwijania tych, które podałem.
marcus

Postprzez GrimPiece » 14 Mar 2014, o 21:27

Ja bym dodał jeszcze, że nie tylko przenieść pliki na chmurę, ale jeszcze zrobić sobie synchro z chmurą, zwłaszcza odnosnie zdjęć i filmów. Wtedy każda fotka / wideo leci na chmurę i nawet nie musi zapisywać się w galerii systemowej. Dostep szybki do takich fotek i tak mamy, przynajmniej jak mamy neta na stałe - ale wiadomo, że chmura ogólnie jest najlepszym rozwiązaniem właśnie jak z 3G korzystmay albo nie ruszamy się poza Wi-fi. Taką synchronizację mozna zrobić na kilka sposobów - Dropbox np. ma od razu taką opcję do wyboru, czyli instalujemy klienta Dropboxa, odhaczamy co trzeba i działa. Ale z tego co wiem można też zainstalować osobną apkę, która robi takie synchro z dowolną chmurą.
GrimPiece

Wróć do Procesor, pamięć

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość