Kiano Pro 7 Dual, brak płynności przy odtwarzaniu filmów

- wydajność tabletu zależy głównie od procesora i pamięci RAM - masz jakieś problemy?

Postprzez pave64 » 11 Wrz 2014, o 11:51

Przy odtwarzania video mkv 1280x720 występują wyraźnie zauważalne zwolnienia odtwarzania obrazu, mniej więcej co sekundę. Dźwięk jest prawidłowo odtwarzany. Problem występuje w obu systemowych odtwarzaczach, jak również w ściągniętym MX Playerze. Co ciekawe po włączeniu programowego dekodowania problem zniknął. Czy wskazuje to na wadę fabryczną urządzenia, czy też należy doinstalować jakieś sterowniki czy inną wersję systemu/inny rom?

Tablet jest nowy, kupiony w RTV Euro AGD.
Wersja systemu: 4.1.1
Wersja jądra: 3.0.8+
pave64

Postprzez jacek111 » 11 Wrz 2014, o 20:24

Nie jestem specem od kodeków, ale z tego co wiem, to niektóre są obsługiwane sprzętowo, czyli urządzneie ma wyspecjalizowane ukłądy do ich obsługi. Natomiast dekodowanie programowe jest uniwersalne - być może film jest dopiero włąściwie dekodowany po uruchomieniu dekodowania programowego. Tak czy inaczej wątpię, by byla to wada fabryczna akurat Twojego tabletu, co najwyżej wada tego modelu ogólnie - czyli nie powód do reklamacji.

Jeśli są dostępne aktualizacje to oczywisćie warto spróbować.

BTW nie możesz po prsotu oglądać z tą opcją włączoną?
jacek111

Postprzez pave64 » 13 Wrz 2014, o 00:39

Dzięki za odpowiedź. Niestety wychodzi na to, że mam aktualny system. Jutro się chyba przejadę do sklepu i zobaczę czy coś mi poradzą.
pave64

Wróć do Procesor, pamięć

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość