Rodzaje pamieci w tablecie

- wydajność tabletu zależy głównie od procesora i pamięci RAM - masz jakieś problemy?

Postprzez Darek Pe » 15 Kwi 2014, o 22:23

Witam ponownie, chce kupić tablet ale nie do końca rozumiem o co chodzi z różnymi rodzajami pamięci i jak ona jest wykorzystywana oraz jak można wykorzystać wolną przestrzeń. A mówiąć jaśniej: mamy pamięć stałą (czyli jak rozumiem taki "dysk twardy") oraz RAM (tak jak w kompie). Ale do tego czasem się pisze o czymś takim jak pamięć na aplikacje? do tego można też korzystać z karty pamięci (co jest chyba tym samym co "pamięć wymienna").

Ale na co powinienem patrzeć, gdy chce wiedzieć ile aplikacji będę mógł zainstalować albo ile filmów się zmieści? Na "pamięć na aplikację"? czy też można instalować na karcie? Filmy można trzymać tu i tu? Proszę o rozjaśnienie tej kwestii;)
Darek Pe

Pamięć RAM i flash w tablecie

Postprzez Geronimusek » 17 Kwi 2014, o 23:33

A więc tak:
1. Pamięć operacyjna czyli sławny RAM - tak jak w kompie - jest w tablecie około 1GB, czasem 2G, a może i 4G w najnowszych modelach? Dzięki niej tablet hula lepiej albo gorzej.
2. Pamięć FLASH - czyli powierzchnia dyskowa do zapisu danych, w tym także aplikacji , zdjeć, itp - analogicznie jak w laptopie, tyle że w tabletach jest ona mniejsza 16GB, czy coś około.
3. Karta micro SD - to popularny wymienny nośnik danych - można tutaj również wgrywać aplikacja - to jest po prostu tak jak twardy dysk czy pendrive i filmy również tutaj możesz trzymać.
Mam nadzieję, że jakoś trochę rozjaśniłem :)
Geronimusek

Postprzez Darek Pe » 18 Kwi 2014, o 22:19

dzięki wielkie za wyczerpującą wypowiedź! no teraz dużo jaśnie to wygląda:) częsciowo potwierdziły się moje przypuszczenia, ale mam jeszcze dwa pytania:
1. W kilku artykułach czy testach tabletów, które czytalem przewinęło się sfromułowanie "pamięć na aplikację". To oznacza to samo co pamięć Flash? Czy jest to np. jakaś część pamięci Flash, na której można instalować aplikacje, a reszta pamięci jest jakoś odgórnie zablokowana czy przeznaczona do czegoś innego?
2. Czyli na karcie SD mozna wgrywać normalnie aplikacje tak samo jak w pamięci flash?
Darek Pe

Wróć do Procesor, pamięć

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość