Tablet NTT A72B

- wydajność tabletu zależy głównie od procesora i pamięci RAM - masz jakieś problemy?

Tablet

Postprzez Skalczyk » 6 Sty 2013, o 23:34

Poprostu bez owijania w bawełnę obsługa zrobiła nas w ch***, a ja tak średnio znałem się na tym wszystkim, i za bardzo spieszyłem zamiast najpierw popytać sie na forum... Tablet głównie mial być gadżetem do oglądania filmów i wszelkich gierek, a ten z jednordzeniowym na którym nie można pograć w gangstar rio będzie troszkę wydaje mi sie zbędny... cóż trzeba iść i zrobić awanturę albo jakoś sie dogadać :D . Nie wiesz może, czy sie zgoda na wymianę ? tablet jest wzięty na raty kosztował 449 zł + 150 zl gwarancja na 3 lata na jakiejkolwiek uszkodzenia. I np. taka możliwość, ze zwrócić tego tableta a wsiąść innego i np.dopłacić 50 zl jak tablet kosztuje 500? Lub poprostu zwrócić go . Może pomoże fakt, iż oszukali nas co do parametrów ? Dodam że interesowały mnie tylko tablety 2 rdzeniowe ale wpadłem :/ Podrawiam i czekam na odpowiedź.
PS sry za ewentualne błędy pisałem z fona.
Skalczyk

Reklamacja tabletu

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 7 Sty 2013, o 00:53

Cześć Skalczyk,
Tak jak już pisałem w poprzednich postach w tym wątku - będzie ciężko odzyskać kasę za ten tablet. Gwarancja na uszkodzenia obejmuje tylko to, co by się ewentualnie zepsuło, np. wypadło oko kamery samo z siebie, czy też zaniemógł głośnik. W Twoim przypadku - raczej tylko naprawa wchodzi w grę. Gdybyś zdołał udowodnić, że obsługa MM źle Ciebie poinformowała, podała nieprawdziwe dane tabletu, wówczas byłoby inaczej. Z tego tytułu mógłbyś się domagać zwrotu kasy. Ale jak to udowodnisz? Oni wszystkiego się wyprą.
Masz nauczkę na przyszłość , ze zanim udasz się do sklepu po jakiś sprzęt - musisz wszystko o nim wiedzieć. Musisz wiedzieć więcej niż sam sprzedawca! Takie życie.
Przeważnie ludzie doktoryzują się w Internecie zanim wydadzą kasę. ja wiem, ze nie zawsze jest czas i ochota na to, bo sam tez kupiłem coś innego niż chciałem. Ale takie podejście trzeba dzisiaj stosować. Tez dlatego, ze sprzedawcy - szczególnie w takich sieciach jak MM są totalnie niedouczeni czasem. Jak on ma wszystko wiedzieć o danym urządzeniu, jeśli ma tych urządzeń na stoisku / na sklepie kilkaset ?
Czy wiesz ile waży tablet? Zdziwiłbyś się jak mało! To zaledwie kilkaset gram. Sporo poniżej jednego kilograma.
Karta micro SD do tabletu to doskonała możliwość powiększenia powierzchni dyskowej naszego urządzenia. Wcale nie musisz mieć tabletu powyżej 16 GB pamięci wbudowanej.
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

Hmm

Postprzez Skalczyk » 7 Sty 2013, o 11:43

Czyli w przypadku, jeżeli to był poprostu jego błąd i był pewien tego co mówił, to jeżeli oddadzą tableta (wtedy kazał mi przyjść do siebie zainstalować anty wira czy coś bo myślał że to wirus rozwalił system) mogę się go zapytać (nawet nagrać) jeszcze raz o parametry, i wtedy można by zacząć dyskutować gdyby nadal źle mówił :P Ale z tym wszystkim co piszesz, masz 100% rację.
Dzięki i pozdrawiam
Skalczyk

Gwarancja

Postprzez Skalczyk » 7 Sty 2013, o 20:05

Chciałem sie wypowiedzieć jeszcze co do gwarancji. Normalna gwarancja , zgodzę sie ale oni zaproponowali (a raczej wpisali w koszty nawet bez pytania) gwarancje, do której trzeba dopłacić dodatkowe 150 zl i wtedy obejmuje wszelkie uszkodzenia, nawet gdybym ... rzucił nim o ścianę. Tak więc łączne koszty tableta wyniosły...700 zł
Skalczyk

Przedłużona gwarancja na tablet

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 7 Sty 2013, o 23:31

Cześć,
Widzę, że ten temat się ciągnie, ale mam nadzieję, ze te nasze dysputy dadzą sporo korzyści innym użytkownikom forum, a przede wszystkim ostrzega ich przed kupowaniem tabletów niesprawdzonych.
Jeśłi chodzi o gwarancję, jaka Ty wykupiłeś, to znalazłem jakiś punkt dosyć ciekawy. Dotyczący tzw. przedłużonej gwarancji. Poniżej jego treść:
"W przypadku uszkodzeń, których naprawa jest niemożliwa lub nieopłacalna, otrzymasz nowy sprzęt o takich samych lub porównywalnych parametrach."

Zgodnie z powyższym być może miałbyś szansę, na wymianę tabletu na inny. To na pewno byłoby łatwiejsze, aniżeli domaganie się zwrotu pieniędzy za tablet NTT.
Czy wiesz do czego służy kabelek micro usb-usb? Na przykład do podłączenia pendrive do tabletu
Tablet kontra laptop. Co lepsze, co bardziej funkcjonalne? Czas pokaże.
Awatar użytkownika

Tego bym odradzał

Postprzez Michał Otroszczenko » 8 Sty 2013, o 09:53

Mimo wszystko rzucania o ścianę, bym odradzał :) Nie znam zapisów gwarancji, ale celowe zniszczenie urządzenia może nie pomóc, a raczej zaszkodzić. Proponowałbym raczej formalne środki - za każdym razem przygotowanie odpowiedniego pisma i odebranie potwierdzenia odbioru. W ten sposób będziesz miał dokumentację dokonywanych napraw i tego co nie zostało jeszcze zrobione.
Michał Otroszczenko

Lepiej nie rzucać tabletem

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 8 Sty 2013, o 22:43

Cześć,
Nie znam zapisów gwarancji, ale celowe zniszczenie urządzenia może nie pomóc, a raczej zaszkodzić.

Zdecydowanie lepiej nie ciskać tabletem ! :) o ścianę. Spece od reklamacji / tych spraw z pewnością doszli by do tego, ze tablet został zniszczony celowo. I wtedy nici z wymiany, i nici z tabletu. :kibel:
Na czym polega gwarancja door-to-door? To bardzo wygodne rozwiązanie, w przypadku ewentualnej usterki naszego urządzenia.
Włączanie i wyłączanie WiFi w tablecie z Androidem jest banalnie proste. Wystarczy kilka chwil aby się tego dowiedzieć.
Awatar użytkownika

Tablet dobra rzecz

Postprzez Skalczyk » 10 Sty 2013, o 20:53

Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka napisał(a):
"W przypadku uszkodzeń, których naprawa jest niemożliwa lub nieopłacalna, otrzymasz nowy sprzęt o takich samych lub porównywalnych parametrach."

Tzn nie zabardzo wiem jak miałoby mi to pomóc, w sumie najpierw niech oddadzą tablet jeżeli po naprawie okaże się znowu to samo (podobno soft , oprogramowanie czy coś tam dokładnie się nie znam :D) jest wadliwe (a ma to jak już pisałem wiele osób) a wgrają tego samego... to nie będę się tak bawił bez końca.
Co do tego co napisałeś, gwarancja jest obliczana na podstawie wartości tabletu, jeżeli możliwa będzie wymiana chciałym wziąść droższy model ( tak ok. max 50 zł więcej żeby mieć już tą dwurdzeniówkę itp. ) to ubezpieczenie zostanie, czy też trzeba będzie coś dopłacić skoro jest obliczane na podstawie ceny tabletu.
Oprócz tego proszę innych użytkowników, gdyby dowiedzieli się czegoś o moim tablecie , co pomogło by mi go zwrócić lub powiedzieć coś więcej o jego sofcie itp będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam
Skalczyk

To znowu ja

Postprzez Skalczyk » 19 Sty 2013, o 13:42

Witam, to znowu ja. Nadal nie przyszła informacja, że tablet jest do odbioru. Powiedziano mi , że czas na naprawę to 30 lub 31 dni nie pamiętam dokładnie, a już zostało 5 dni. Jeżeli nie zdąrzą z realizacją naprawy, to co wtedy ? Czy to znaczy np. że nie potrafią go naprawić ?
Skalczyk

Kontakt z serwisem firmy

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 19 Sty 2013, o 23:58

Witaj ,
Widzisz tak to już jest na tym świecie, ze trzeba wszystkiego bardzo pilnować, i walczyć jak lew o swoje. Nawet w takich przypadkach.
Wydawałoby się, że jak już oddajesz sprzęt do reklamacji, to serwis powinien Cie na bieżąco informować o statusie Twojego zlecenia. Jednak nie zawsze tak jest niestety. Często, gęsto mają cię w nosie, i sprawa się ciągnie długo.
Co mogę Ci doradzić, to kontakt z serwisem. I pytaj bezpośrednio co się dzieje z twoim tabletem? Może leży gdzieś przykopany, i czeka nie wiadomo do kiedy na swoją kolejkę przeglądu?
Jak się nie zakręcisz koło swojego, to nie będzie dobrze i szybko. :kibel:
Co to jest Sieć Aero2? Czy bezpłatny dostęp do Internetu, to fikcja?A jeżeli jest to już możliwe, to na jakich warunkach? Warto się tego dowiedzieć!
W końcu pojawił się na rynku tablet Kiano Core 10.1 Dual z 3G . Dlaczego ludzie tak długo czekali na urządzenie z wbudowanym modemem? Czy warto dołożyć 100 złotych i kupić Cora?
Awatar użytkownika

PoprzedniaNastępna

Wróć do Procesor, pamięć

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość