Mr Krzyworączka trafił w sedno

- napisz kilka słów o sobie, skąd Twoje zainteresowanie tabletami, jak ich używasz...

Mr Krzyworączka trafił w sedno

Postprzez housemaster » 22 Lis 2012, o 20:04

Witam,

Jestem Piotr z Bydgoszczy. Z tabletami, smartfonami, akcesoriami i gadżetami łączy mnie fakt, iż jestem ich importerem, a właściwie tzw. dropshipperem :P
Jeżeli chcecie wiedzieć za ile można kupić taniego smarta lub tableta z Chin to zapraszam na PW.

Zdrówko :coffee:
Awatar użytkownika
housemaster

Witaj Piotrze

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 22 Lis 2012, o 23:46

Cześć,
Już gdzieś w innym wątku domyśliłem się, czym się zajmujesz. Teraz mam tylko tego potwierdzenie. Miło Cię słyszeć na naszym forum. Możesz kilka słów napisać o dropshippingu z Chin?

PS.
A tak z ciekawości: co oznacza tytuł wątku? Trafił w sedno z czym?
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

Dropshipping słów kilka

Postprzez housemaster » 24 Lis 2012, o 21:11

Dropshipping polega mniej więcej na tym, że posiadając bazę danych dostawców, można po prostu zamawiać produkty i wysyłać zrzut na dany adres na całym świecie. Jest już klika hubów obsługujących takie zamówienia.
Plusy:
a) niższa cena dla klienta (pojedyncze sztuki około 70-80% najniższej ceny Allegro)
b) brak magazynu w Polsce i tym samym mniejsza inwestycja

Minusy:
a) długi okres oczekiwania na dostawę 10-30 dni roboczych przy darmowej wysyłce (tzn. hurtowników to nie przeraża, gorzej z zamówieniami indywidualnymi)

Nowością jest to, że Chińczycy ostatnio zaczęli rozmieniać się na drobne i sprzedają pojedyncze sztuki. Nie wychodzą one tak dobrze cenowo jak hurt, ale nadal są poważnie tańsze niż dostępne w kraju. Różnica jest szczególnie widoczna przy droższych produktach, bo o ile na folii ochronnej zaoszczędzimy tylko kilka groszy to na tablecie to jest już kilkadziesiąt.

A co do sedna to fajnie mieć branżowe forum :) Branżowe fora rozwijają e-biznes i wszyscy ich uczestnicy o ile w branży siedzą to zarabiają, to jest sprawdzone :)
Awatar użytkownika
housemaster

Dzięki za "słów kilka"

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 24 Lis 2012, o 23:40

Witaj housemaster,
Dzięki za krótką "recenzję" działań dropshippingowych. Co do zamówień indywidualnych, to czy faktycznie Klientowi chce się czekać co najmniej 10 dni na zamówienie?? Domyślam się, że cena odgrywa tutaj decydującą rolę. Jeśli gostek dostanie Samsunga Galaxy za 300zł taniej niż w Polsce to cierpliwie czeka? :?:

A co do sedna to fajnie mieć branżowe forum Branżowe fora rozwijają e-biznes i wszyscy ich uczestnicy o ile w branży siedzą to zarabiają, to jest sprawdzone

Dzięki za dobre słowo. :thankyou: Taką właśnie strategię obraliśmy z bratem. Forum branżowe o tabletach ma wzmacniać sklep , no i oczywiście być kopalnią wiedzy :gazeta2: dla wszystkich poszukujących informacji o tabletach. :sun:
Awatar użytkownika

Forum branżowe

Postprzez Geronimusek » 26 Lis 2012, o 00:16

A co do sedna to fajnie mieć branżowe forum Branżowe fora rozwijają e-biznes i wszyscy ich uczestnicy o ile w branży siedzą to zarabiają, to jest sprawdzone

No fajna sprawa mieć takie forum branżowe, tylko że nie każdemu - jak sądzę - chce się takie forum prowadzić. Ludzie przeważnie skupiają cały swój czas na prowadzeniu, dajmy na to, sklepu internetowego i tyle. Mało kto myśli o czymś takim jak forum. Jeszcze bloga prowadzić to tak. Jak obserwuję sporo e-biznesów ma bloga przy sklepie, ale forum to niewiele.
Nigdy nie prowadziłem żadnego forum, ale to musi być kawał ciężkiej pracy. Szczególnie w początkach życia forum.
To forum o tabletach mi się osobiście podoba, i liczę na jego rozwój. Chciałbym mieć takie przyjazne miejsce, gdzie można w każdej chwili wejść i uzyskać poradę. :brawo:
Geronimusek

Fora dają siłę

Postprzez housemaster » 29 Lis 2012, o 01:04

Forum nie jest trudniejsze w prowadzeniu niż strona internetowa - tyle, że wymaga codziennych odwiedzin i doglądania. Jest to bardzo opłacalny sposób promocji o ile odwiedzają je użytkownicy, top banner to kopalnia złota. Natomiast istnieje jeszcze problem z wypromowaniem, ale jest to raczej łatwiejsze niż wypchnięcie samego sklepu.
Awatar użytkownika
housemaster

Forum - to jest coś!

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 30 Lis 2012, o 00:04

Cześć,

Forum nie jest trudniejsze w prowadzeniu niż strona internetowa

Nie wiem co tutaj masz na myśli. Stronę zrobisz i jest, a o forum trzeba dbać non stop. Może forum technicznie nie jest dużo trudniejsze do postawienia, aniżeli strona. Ale przecież forum żyje - i żeby to rozkręcić - potrzeba setek godzin.

Natomiast istnieje jeszcze problem z wypromowaniem, ale jest to raczej łatwiejsze niż wypchnięcie samego sklepu

No tu bym się raczej zgodził. Bo forum pozycjonuje się jego ciągle rosnącą treścią. Natomiast sklep trzeba stale pozycjonować innymi metodami -bo tam treści prawie nie przybywa, albo przybywa jej bardzo mało ( modyfikacje oferty sklepu). Forum w późniejszym okresie pozycjonują sami userzy. Bo raz, że piszą na tym forum, a dwa - czasem gdzieś link do "swojego" forum zostawią. Więc bardzo pomagają właścicielom forum.
Awatar użytkownika

Wróć do Przedstaw i przywitaj się

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość