Witam

- napisz kilka słów o sobie, skąd Twoje zainteresowanie tabletami, jak ich używasz...

Witam

Postprzez megas » 17 Lut 2013, o 18:13

Witam wszystkich gorąco.
Pojawiłem się na tym forum, bo jak na razie nigdzie indziej nie mogłem znaleźć pewnych informacji dot. tabletów. Mam więc nadzieję, że tutaj uda mi się to zrobić. Poza tym przeglądając serwis, parę informacji już mnie zaciekawiło. Zapowiada się więc całkiem dobrze.

Kupiłem sobie tablet SuperPad III (typowa chińszczyzna), posiada GPS, który o dziwo jak na produkt chiński, działa zadziwiająco dobrze, miałem okazję testować go z Gliwic do Warszawy.
W sam tablet musiałem już ingerować ryzykując utratę gwarancji, ale wtedy się to opłaciło. Teraz niestety muszę kombinować i szukać.

Pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
megas

Miejscowość: Gliwice

Witaj serdecznie

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 18 Lut 2013, o 23:03

Witaj megas,
Cieszymy się, że trafiłeś do nas. Od jakiegoś czasu staramy się budować to forum. I dostarczać jak największej ilości informacji.
Liczymy także i na Ciebie, że pomożesz współtworzyć to miejsce.
Ciekawą informację podałeś, jeśli chodzi o ten GPS. Przede wszystkim dla tych, którzy wahają się, czy kupić tablet z nawigacją, czy nie.
A o co dokładnie chodziło w tej Twojej "ingerencji w tablet" ? Po co wnikałeś w tablet? Czy to może chodziło o wykonywanie ROOTA?

pozdrawiam i zapraszam do przeglądania innym dyskusji - u nas nie ma głupich pytań :D
To, jak długo uruchamia się system Android ma decydujące znaczenie dla komfortu pracy użytkownika.
Czy wiesz, co to jest tablet Microsoft Surface? Warto sprawdzić szczegóły.
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

ingerencja

Postprzez megas » 20 Lut 2013, o 20:44

Moja ingerencja w tablet polegała na zerwaniu plomby i wykręceniu czterech śrubek, po to, aby otworzyć tablet i zerknąć do środka.
Nie zrobiłem tego dla kaprysu, ale dlatego, że zrywało mi wi-fi. W miejscu, gdzie laptop wskazywał sygnał bardzo dobry, tablet czasem wykrywał sygnał, a czasem nie. Jak już się udało połączyć, to po chwili zrywało i nie było nic.
Szukając w necie jakiejś pomocy na ten temat natrafiłem jak ktoś opisał, że wystarczy moduł wi-fi zawinąć w rękaw do pieczenia.
Więc rozkręciłem tablet i zawinąłem moduł w rękaw do pieczenia (kawałek folii wg. mnie celofanowej). O dziwo to pomogło i wi-fi działa mi bez zarzutu w każdym miejscu.
Awatar użytkownika
megas

Miejscowość: Gliwice

Rewelka

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 21 Lut 2013, o 22:36

No pomysł jest po prostu bomba! :bomb: Tylko pytanie, czy każdy użytkownik tego (czy innego) tabletu odważył by się na rozkręcanie urządzenia? Większość userów boi się ( i słusznie) o utratę gwarancji. Tylko że z drugiej strony, jak już nic nie pomaga, to ludzie łapią się różnych sposobów, byle tylko działało. :dajekwiaty:
Czy wiesz do czego służy kabelek micro usb-usb? Na przykład do podłączenia pendrive do tabletu
Tablet kontra laptop. Co lepsze, co bardziej funkcjonalne? Czas pokaże.
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

rozkręcanie tabletu - czemu nie ?

Postprzez macarena_1983 » 4 Mar 2013, o 23:22

Ano przecież i kompy stacjonarne się rozkręcało, to co tabletu się nie da? Jasne, ze się da!!! :shit:
Polak potrafi. My mamy coś takiego w sobie, że potrafimy sobie poradzić w każdej sytuacji. Nawet wtedy, kiedy potrzeba jest rozkręcić tablet.
Tyle, że to jest trochę parodia, żeby trzeba było się posuwać do takich działań, ehh
macarena_1983

częste problemy z wi-fi

Postprzez Paweł 'krzywy' Krzyworączka » 9 Mar 2013, o 20:48

megas napisał(a):Nie zrobiłem tego dla kaprysu, ale dlatego, że zrywało mi wi-fi. W miejscu, gdzie laptop wskazywał sygnał bardzo dobry, tablet czasem wykrywał sygnał, a czasem nie. Jak już się udało połączyć, to po chwili zrywało i nie było nic.

Niestety w tabletach dość często mamy słabsze Wi-Fi (zasięg), niż np. w laptopach. Powodów jest kilka, a najważniejszymi są chyba:
- słaba jakość podzespołów - w tym modułu Wi-Fi
- słaba antena
megas napisał(a):Więc rozkręciłem tablet i zawinąłem moduł w rękaw do pieczenia (kawałek folii wg. mnie celofanowej). O dziwo to pomogło i wi-fi działa mi bez zarzutu w każdym miejscu.

No właśnie: poprawiłeś przez to sygnał. Szkoda, że producent tego nie zrobił za Ciebie - i do tego w bardziej cywilizowany sposób ;-)
Fajne akcesorium: uchwyt samochodowy do tabletu. A jeśli chcesz ładować tablet w samochodzie, to polecam Ci http://tabletoid.pl/akcesoria-do-tabletu/ladowarka-samochodowa-do-tabletu-5v-2a.
Awatar użytkownika
Paweł 'krzywy' Krzyworączka
Administrator

Miejscowość: Zielonki k/ Krakowa

Wróć do Przedstaw i przywitaj się

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość