Kiedy traci się gwarancję?

- gdzie w Polsce można znaleźć dobry serwis tabletów, jaka jest obsługa i ceny?

Kiedy traci się gwarancję?

Postprzez jacek111 » 22 Mar 2014, o 19:16

Witam, niektórzy użytkownicy są zaskoczeni, gdy dowiadują się, że gwarancję można stracić rootując tablet. Aczkolwiek podobno zależy to tez od serwisu... pytanie na jakiej podstawie serwis może podjąć decyzję o przyjęciu/nieprzyjęciu - jakieś przepisy to regulują? Spornych sytuacji może być więcej, np. czy jak coś nam w środku spali podczas ładowania to z powodu niewłaściwego działania ładowarki, a może przepięcie w naszej sieci? Czy jak port się obluzuje to za mocno szarpaliśmy przewodami czy może był źle zainstalowany?

A więc, gwarancję tracimy na pewno, gdy:
- uszkodzimy tablet mechaniczne
- rozkręcimy tablet

Raczej tracimy, gdy:
- zrootujemy tablet (a na pewno, gdy root zaszkodzi urządzeniu, bo na przykład z tabletu robi się cegła - nie włącza się)

A co z innymi sytuacjami? Zależy to tylko od serwisu czy od jakiś odgórnych przepisów? Wie ktoś coś więcej? Macie jakieś doświadczeni pozytywne / negatywne w tej kwestii?
jacek111
 
Posty: 658
Rejestracja: 17 Lut 2014

Kiedy traci się gwarancję?

Postprzez marcus » 27 Mar 2014, o 18:19

ja jestem ciekaw jak wygląda sprawa gwarancji, gdy instalujemy aplikacje spoza sklepu play, gdy mowa o urządzeniach z Androidem, i np. okaże się, że wgraliśmy super organizer z jeszcze "lepszym" wirusem. Domyślnie Android pozwala na istalowanei tylko z Play-a, ale z drugiej strony wystarczy zmienić ustawienia, by inne opcje były możliwe... Ciekawe jak w serwisach patrzą na tę kwestię, jeśli tablet zostanie "uceglony".
marcus
 
Posty: 509
Rejestracja: 13 Lut 2014

Kiedy traci się gwarancję?

Postprzez karolmeduza » 31 Mar 2014, o 21:04

Wszystko zależy od serwisu i podejścia danej firmy do swoich urządzeń. Dobra firma potrafi w "geście handlowym" wymienić stłuczony ekran, a wiadomo że na to gwarancji na pewno nie ma.
karolmeduza
 
Posty: 15
Rejestracja: 10 Mar 2014

Kiedy traci się gwarancję?

Postprzez marekwisniewski0 » 22 Maj 2014, o 23:44

Pewne jest, że jeśli zniszczymy tablet nie ma szans na gwarancję, w innych sytuacjach można próbować oddać.
marekwisniewski0
 
Posty: 3
Rejestracja: 22 Maj 2014

Kiedy traci się gwarancję?

Postprzez marcus » 23 Maj 2014, o 19:35

no właściwie próbować to zawsze warto, bo tak jak pisze karolmeduza - zawsze jest szansa, że wymienią w "geście handlowym". No chyba, że widać ślady rzucania o ścianę czy oponę odciśniętą na ekranie, to pewnie się nie pokuszą o takie gesty.
marcus
 
Posty: 509
Rejestracja: 13 Lut 2014


Wróć do Serwis, naprawa tabletów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość