Lark - Tablet Lark Freeme 10.2 uszkodzone oprogramowanie

- gdzie w Polsce można znaleźć dobry serwis tabletów, jaka jest obsługa i ceny?

Lark - Tablet Lark Freeme 10.2 uszkodzone oprogramowanie

Postprzez baddave92 » 26 Maj 2013, o 11:33

Witam
Jak w temacie, tablet chodził chodził, nagle zawiesił się po włączeniu wisi na logo "Android"
Wie ktoś jak to naprawić ewentualnie dograć nowe oprogramowanie ? Z tego co wiem wersja androida 4.0.4, ewentualnie jakaś kombinacja klawiszy lub coś ?
Posiadam + , - , cofnięcie, power.
Pozdrawiam i czekam na pomoc
baddave92

Reset androida

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 27 Maj 2013, o 21:37

Hej,
A próbowałeś po prostu wcisnąć i przytrzymać reset? Musi być taki guziczek / otworek na obudowie, który pomaga w razie "zawiasów " systemu. Jeśli stosowałeś, i to nie pomogło to chyba pozostaje już tylko oddać tablet do serwisu Larka. Przychodzi mi do głowy jeszcze ew. wyjęcie baterii, tyle że w tablecie to nie jest takie proste. :oops:
]Czy wiesz do czego służy kabelek micro usb-usb? Na przykład do podłączenia pendrive do tabletu
Tablet kontra laptop. Co lepsze, co bardziej funkcjonalne? Czas pokaże.
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

Do: Lark - Tablet Lark Freeme 10.2 uszkodzone oprogramowanie

Postprzez Monte Christo » 16 Mar 2015, o 09:08

Może ktoś z państwa wie skąd pobrać androida 4.0 do modelu Lark Freeme 10,25. Lark nie daje na swojej stronie kopii zapasowej systemu i jest problem. Może komuś z państwa na tym modelu działa dobrze system z innego tabletu?
Monte Christo

Postprzez GrimPiece » 16 Mar 2015, o 21:02

poszukaj na stronach / forach skupionych stricte na Andoidzie. Na niektórych mają spore biblioteki romów, może i do Larka coś będzie. Poza tym próbowałeś zrobić wipe/ factory reset? może to wystarczy i nie będzie trzeba instalować firmware od nowa ;)
GrimPiece

Postprzez Monte Christo » 16 Mar 2015, o 21:33

Sprawdziłem nie było szans na odzyskanie systemu. Zdecydowałem się wgrać podobny z Gooclevera ale tablet głupieje. Musi być system dedykowany na Larka. Zupełnie nie rozumiem czemu Lark nie podaje systemu? Na jakie strony wejść w sprawie androida?
Monte Christo

Postprzez Monte Christo » 16 Mar 2015, o 21:56

Sprawdziłem na innym forum ktoś kilka dni temu miał taki sam problem. Gość dzwonił do larka. Powiedzieli mu ze nie udostępnią androida. Po prostu BYDŁO.
Monte Christo

Postprzez marcus » 17 Mar 2015, o 22:13

spróbuj na forum.android.com.pl - tam mają sporą bazę i pełno poradników możesz tez poszperać na róznych torrentach i warezach ale to dość ryzykowne.

Nie rozumiem Larka, raczej nie robią sobie dobrej reklamy takim podejściem. Poza tym - czy tablet jest na gwarancji? Jeśli tak, to możesz go oddać do serwisu skoro nie dizała i niech to naprawią. To że przeinstalowałeś system nie oznacza, że tracisz gwarancję - chociaż tu polityka róznych firm jest czasem inna.
marcus

Postprzez Monte Christo » 27 Mar 2015, o 09:21

Wczoraj udało mi się wgrać Androida do Lark Free Me 10.25. System Android wersja chyba 4.0.4 pobrany został z rosyjskich zasobów internetowych i to tylko dzięki wpisom na Elektrodzie. Nowy system działa wspaniale. Nie dość że odceglił "leżący" tablet to przede wszystkim jest szybszy, zdecydowanie lepiej reaguje wyświetlacz. Jest wprost znakomity. W ogóle warto "wywalić" szajsowaty android serwowany przez Larka (nie wiadomo dlaczego tak bronią dostępu do obrazu swojego systemu?) i zastosować wersję chińską. Oczywiście android chiński ma wersję polskojęzyczną. Aż nie mogłem się nadziwić że tablet dostał takiego kopa. A już miałem go zrzucić z balkonu lub wysadzić w powietrze. Procedurę wgrania androida i linki dostępu do obrazów systemu umieszczę wkrótce na www.chomikuj.pl
Monte Christo

Postprzez marcus » 27 Mar 2015, o 16:43

dzięki za info

to jest jeden z częstych problemów z budżetowymi tabletami, że mają źle zoptymalizowany system i pomimo dobrej specyfikacji tablet muli.

Robiłeś skan jakimś mobilnym antywirusem po zainstalowaniu? Skoro plik był z niepewnego źródla to nie wiadomo czy nie dostałeś jakiegoś bonusa w prezencie ;)
marcus

Postprzez Monte Christo » 30 Mar 2015, o 09:56

Nie robiłem skanu - gdyż nie używam tego tabletu do logowania do systemów bankowych. Ale faktycznie zrobię to dziś - nie ma problemu.
Najdziwniejsze jest to że lark pomimo gorszej specyfikacji śmiga teraz podobnie jak SAMSUNG GALAXY tab 3 choć wiadomo, że dzieli je technologia.
Nie wiem dlaczego lark pcha na siłę androida 4,0 który muli (niektóre aplikacje np PLAY Google w ogóle nie chodziły) podczas gdy wersja Androida na Chiny 4.0.4 jest lepsza. Tablet nazywa się teraz MOMO 9 STAR. Nie trzeba już tłuc na siłę w ekran aby wpisywać treść. Ekran jest w końcu czuły.
Monte Christo

Następna

Wróć do Serwis, naprawa tabletów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość