Adapter mini-jack 3,5 mm

- jeśli nie wiesz, co oznaczają określenia: matryca, multi-touch, TFT, IPS, to ten dział jest dla Ciebie

Adapter mini-jack 3,5 mm

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 16 Gru 2012, o 00:37

Witam,
Jest co takiego jeśli chodzi o akcesoria do tabletu jak adapter / rozgałęźnik mini-jack 3,5 mm. Ale do czego konkretnie to służy?
Otóż wejście na słuchawki w tablecie jest w postaci jednego otworu na mini-jack. Możemy więc podłączyć słuchawki i słuchać.
Jeśliby byśmy jednak chcieli w dwie osoby słuchać sobie w zaciszu domowym o późnej godzinie , kiedy dzieci śpią, to co zrobić?
Ano właśnie zastosować taki rozdzielacz z dwoma wyjściami na dwie pary słuchawek. Wtedy obydwie osoby mogą swobodnie słuchać na przykład filmu ( i oglądać :)) Adapter mini-jack 3,5mm można sobie oblukać na stronie naszego sklepu.
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

mam

Postprzez hans » 27 Mar 2013, o 12:35

Też mam w swoim zestawie niezbędnika ten sprzęcik. Mały ale za to bardzo praktyczny. Nieraz podłączałem 2 zestawy głośników pod swojego tableta właśnie przez ten rozgałęźnik ;D
hans

traci

Postprzez bananiowy » 27 Mar 2013, o 17:00

Jednak przez taką przejściówkę traci się trochę na głośności. Sygnał nie jest już tak mocny jak bezpośrednio z wyjścia na jack'a.
bananiowy

zawsze

Postprzez hans » 28 Mar 2013, o 11:28

Zawsze się traci na jakości i mocy używając przejściówek. Nie znam jeszcze żadnej, która bez wzmacniacza sygnału przewodziła by najlepszy sygnał na każdy kanał.
hans

Wróć do Słownik pojęć

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości