Bluetooth w tablecie

- jeśli nie wiesz, co oznaczają określenia: matryca, multi-touch, TFT, IPS, to ten dział jest dla Ciebie

Bluetooth w tablecie

Postprzez marcus » 16 Maj 2014, o 21:40

Co to jest bluetooth? Nazwa podobno wzięła się od jakiegoś tam władcy co miał niebieskiego zęba... ale to plotki, a w praktyce jeśli chodzi o tablety to:

Bluetooth jest bezprzewodowym złączem, które daje takie możliwości jak:

1. Przesłanie plików na i z innych urządzeń co mają bluetootha
2. Podłączenie bezprzeowodywych bajerów, takich jak słuchawki / głośniki bezprzewodowe czy klawiatura / mysz beprzewodowa. Ogólnie jak chcesz korzystać bezprzewodowo z takich urządzeń, to zawsze potrzebujesz w tablecie właśnie BT
3. Grę multiplayer z osobami, ktore znajduje się w pobliżu. Aczkolwiek raczej nie jest to bardzo często wykorzystywana opcja.

Zasięg bluetooth to jest zwykle kilkanaście metrów i w takiej odległości można korzystać z funkcji ktore wymieniłem. Ogólnie to większosć tabletów ma BT, ale nie wszystkie. Warto zwrócić na to uwagę, jeśli myślicie choćby o podłączeniu w przyszłości bezprzewodowych urządzeń.
marcus

Bluetooth w tablecie

Postprzez GrimPiece » 18 Maj 2014, o 15:02

dodam od siebie ze bt może sie tez przydac, jak kupujesz etui z klawiatura. wprawdzie mozna miec etui z klawiatura pod usb, ale to przez bt jest wygodniejsze bo żaden dodatkowy kabelek Ci się tam nie placze. Przynajmneij ja wole taką opcje.
GrimPiece

Bluetooth w tablecie

Postprzez dariuszkowalczyk11 » 12 Lip 2014, o 13:27

Rzadko spotykam się żeby ktoś przesyłał pliki z tableta przez bluetooth. Ale bardzo przydaje mi się gdy potrzebuje bezprzewodowe słuchawki albo klawiaturą.
dariuszkowalczyk11

Bluetooth w tablecie

Postprzez daliak » 31 Lip 2014, o 10:07

Właśnie u siebie w tablecie nie mogłam znaleźć BT i się okazało, że nie ma ;(
daliak

Bluetooth w tablecie

Postprzez respekta » 31 Lip 2014, o 10:38

To musisz mieć chyba starszy tablet, osobiście nie spotkałam się z brakiem BT w tablecie.
respekta

Bluetooth w tablecie

Postprzez jacek111 » 1 Sie 2014, o 12:50

wszystmie modele, z których korzystałem tez miały BT, aczkolwiek możliwe że istnieją na rynku tkaie czy inne chinki, które pottrafią nie posiadać np. BT, drugiej kamerki czy portu HDMI (chociaż to akurat czasem przypadłość nie tylko budżetowych). Inna sprawa, że nawet taki Nexus zaskoczył brakiem wejscia na kartę SD...
jacek111

Bluetooth w tablecie

Postprzez alantena » 13 Sie 2014, o 15:44

Wydaję mi się, że brak BT czy HDMI to tylko kwestia pieniędzy, które wydamy na tablet. Tak samo jest z innymi urządzeniami (laptop, telewizor), jeśli dasz więcej to więcej pierdołek będziesz miał.
alantena

Bluetooth w tablecie

Postprzez jacek111 » 14 Sie 2014, o 20:37

Mówisz tak, bo nie widziałaś zbyt wielu tabletów ;) czasem w tej samej cenie ilość i rodzaje portów różnią się dość znacząco. Aczkolwiek podtrzymuję, że zdecydowana większość, jeśl nie wszystkie, mają tego Bluetootha.
jacek111

Re: Bluetooth w tablecie - może nie być czasem

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 14 Sie 2014, o 22:01

alantena napisał(a):Wydaję mi się, że brak BT czy HDMI to tylko kwestia pieniędzy, które wydamy na tablet. Tak samo jest z innymi urządzeniami (laptop, telewizor), jeśli dasz więcej to więcej pierdołek będziesz miał.

Dziwne jest to, że nie wszystkie tablety - nawet te z wyższej półki - mają podstawowe gniazda, które bezwarunkowo urządzenie tego typu powinno mieć.
Np. tablety Samsunga ( nie wiem czy wszystkie?) nie mają wejścia HDMI. Czemu ? Pytanie to należałoby zadać konstruktorom.
Jak może nie mieć tablet tej klasy wejścia HDMI? Można, owszem stosować różnego rodzaju adaptery z micro usb na hdmi, ale do uciążliwe jak diabli.
Ja mam tablet nie z najwyższej półki, ale co ma wszystkie podstawowe potrzebne porty - i z tego się cieszę. :)
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

Do: Bluetooth w tablecie

Postprzez wariat112 » 27 Gru 2016, o 17:38

raczej wszystkie tablety mają bt
wariat112

Miejscowość: Wadowice

Wróć do Słownik pojęć

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości