Ekran pojemnościowy

- jeśli nie wiesz, co oznaczają określenia: matryca, multi-touch, TFT, IPS, to ten dział jest dla Ciebie

Ekran pojemnościowy

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 23 Sie 2012, o 22:37

Chcemy, ażeby w dziale "Słownik pojęć" pasjonaci tabletów opisywali pojęcia z nimi związane swoimi słowami. W każdym przypadku można przecież zajrzeć do Wikipedii. Jednak definicje tworzone samodzielnie są cenniejsze i z reguły lepiej zrozumiałe dla pozostałych, szczególnie początkujących.
Tyle tytułem wstępu. Teraz tytułowe pojęcie.

Ekran pojemnościowy - nowa technologia wprowadzona na salony przez firmę Apple. Od kilku lat stosowana także w tabletach. Ekran pojemnościowy ma "sztywną szybkę", tą którą dotykamy, w odróżnieniu do wcześniej stosowanych ekranów oporowych, gdzie ekran się uginał pod naciskiem palca / rysika. Urządzenia elektroniczne mające ekran pojemnościowy sterowane są dotykiem palca, gdzie między palcem a powierzchnią ekranu wytwarzany jest ładunek elektryczny. Ładunek elektryczny przekazuje impuls, który steruje wyświetlaczem zgodnie z ruchem naszego palca. Ekran tego typu współpracuje również z technologią multi-touch (wielodotyku). Możemy palcami "rozciągać" i "ściągać" obraz. Ekran pojemnościowy nie powinien ulegać zarysowaniom, szczególnie jeśli mamy do dyspozycji odmianę Gorilla Glass.
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka
 
Posty: 256
Rejestracja: 13 Sie 2012
Miejscowość: Kraków

dzięki

Postprzez maniak » 27 Mar 2013, o 01:03

Dzięki za bardzo krótką, ale fachową notatkę na temat ekranu pojemnościowego. Sam jestem ich zwolennikiem, gdyż są lepsze jeżeli chodzi o czułość.
maniak
 
Posty: 38
Rejestracja: 15 Mar 2013


Wróć do Słownik pojęć

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość