kabel mini HDMI - HDMI

- jeśli nie wiesz, co oznaczają określenia: matryca, multi-touch, TFT, IPS, to ten dział jest dla Ciebie

kabel mini HDMI - HDMI

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 28 Lis 2012, o 00:32

Witam,
W tym wątku słów kilka na temat tego bardzo przydatnego kabla. Jakkolwiek jest to popularne połączenie, to niektóre osoby mogą się jeszcze nie orientować , co to jest to HDMI, i dlatego włączam pojęcie do naszego "słownika".
Kabel HDMI ( High Definition Multimedia Interface) - służy do transmisji obrazu , czyli video oraz dźwięku, czyli audio z jednego urządzenia ( np. komputer, tablet) na drugie ( np. monitor, telewizor, rzutnik multimedialny).
Kabelek taki ( a w zasadzie kabel, bo jest dosyć długi) z jednej strony ma wtyczkę mini HDMI, którą wciskamy do naszego tabletu, zaś z drugiej tzw. zwykłe ( czyli większe) HDMI, które wciskamy do slotu telewizora, rzutnika, monitora.
Dzięki takiemu połączeniu przesyłamy obraz i dźwięk z tabletu na inny wyświetlacz, że tak to ujmę, i komfortowo oglądamy film, bawimy się grami, itp.
Bardzo wiele osób kupując tablet, od razu dokupuje kabel mini HDMI - HDMI. Jeśli ktoś chciałby zobaczyć jak wygląda taki kabel może od razu skorzystać z tego linka, by przejść na podstronę sklepu.
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

mini hdmi

Postprzez kristoffer » 9 Mar 2013, o 03:23

Czy ten kabel mini HDMI może obniżyć jakość przesyłanego obrazu pomiędzy dwoma urządzeniami? Jeśli tak, to w jakiś znaczący sposób?
kristoffer

kabel mini HDMI - HDMI

Postprzez Jan Bielski » 30 Wrz 2013, o 23:14

Wydaje mi się, że taki kabel nie powinien obniżyć jakości przesyłanego obrazu. A to niby dlaczego? Szczególnie, jeśli mamy do dyspozycji kabelek z filtrem, to powinno być OK. Ja osobiście stosowałem taki kabel HDMI i służył dobrze, bezproblemowo przekazywał obraz z tabletu na monitor komputera stacjonarnego.
Jan Bielski

kabel mini HDMI - HDMI

Postprzez juanchen » 15 Lis 2013, o 18:17

Sam nie obniży jakośći chyba że będzie bardzo duża odległość wtedy będzie przesyłał ze stratą.
juanchen

Wróć do Słownik pojęć

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość