Przestrzenne - słuchawki dla graczy

- słuchawki douszne lub naszune, głośniki zewnętrzne na Bluetooth, Wi-Fi lub przwodowe

Postprzez marcus » 21 Sie 2014, o 20:42

Poszperałem trochę bo sam byłem ciekaw, zobacz co znalazłem: http://benchmarkreviews.com/17912/gamdi ... -review/5/

Właściwie można się było tego spodziewać. Oczywiscie sprzętowo słuchawki nie posiadają żadnego dodatku, który by sprawiał, że dobrze imitują przestrzenność - to kwestia softu. interesuje się trochę inżynierią dźwięku i kiedyś bawiłem się podobnymi wtyczkami. Powiem tak: da się taki efekt częściowo zasymulować ale zawsze będzie to daleko od prawdziwego surround, ewentualnie możesz liczyć na nieco większe "poczucie przestrzeni". Aczkolwiek źródło dźwięku nie jest w pełn idobrez rozpoznawalne w tych słuchawka, jak wynika z tej recenzji, co dałem linka. (no chyba, że jak się ustawi 7.1 w opcjach dźwięku?).

btw można by właściwie poszukać jakiegoś softu co Ci zrobi podobny efekt na dowolnym sprzęcie - jeśli na tym Ci tak zależy. Kiedyś nawet miałem taką wtykę do winampa (RIP), która robiła wiekszą przestrzeń na głośnikach. TAk czy inaczej na pewno nie jest to kwestia sprzętu - słuchawki to jakby nie patrzeć dwie membrany i tyle.

A odnośnie innych opcji to co jest w nich fajne to na pewno system redukcji hałasu - jeśli ten "system" nie ogranicza się tylko do obramowania słuchawek, ale zakładam że nie skoro kosztują te prawie 4 stówki (właściwie czemu pytasz o cenę, skoro jest tam podana? )

Na plus jest też system chłodzenia, chociaż z tymi wszystkimi bajerami to pewnie ważą trochęwięcej niż przeciętnie. Nie czaję za to po co mi wibracje w sluchawkach... Raczej irytujący dodatek.
marcus

Postprzez jacek111 » 18 Wrz 2014, o 20:32

Marcus, ale od jakiegoś czasu o przestrzenności się mówi w przypadku słuchawek do muzyki, więc do gamingowych też to można zastosować. Nie wiem dokładnie na czym owa przestrzenność polega, ale jest to parametr, który można znaleźć w wielu recenzjach. Niekoniecznie chodzi o surround, tylko o ogólne poczucie przestrzeni.
jacek111

Do: Przestrzenne - słuchawki dla graczy

Postprzez benkp » 4 Maj 2015, o 07:56

Proponowałbym zainteresować się marką A4 TECH. Produkuje ona sprzęt specjalnie dla graczy. Słuchawki są bardzo wygodne, oferują bardzo dobrą jakość dźwięku oraz świetne wykonanie oraz możesz kupić je w dobrej cenie.
Na stronie masz zestawienie popularnych modeli
http://lepsze.co/ranking/sluchawki
Zerknij sobie na modele A4 TECH 500 za 100 zł oraz A4 tech 501 w cenie 150 zł. Obecnie korzystam z tych drugich i jestem bardzo zadowolony. Jakość dźwiękku super.
Awatar użytkownika
benkp

Postprzez Raffii » 5 Maj 2015, o 00:13

Słuchawki A4tech 500 i 501 dzieli przepaść. G501 obsługują dźwięk przestrzenny, a 500 nie. Poza wyglądem nie mają ze sobą za wiele wspólnego. Z słuchawek przestrzennych bardzo ciekawe są też modele Razera oraz Steelseries.
Awatar użytkownika
Raffii

Postprzez marcus » 6 Maj 2015, o 15:51

@Raffi a orientujesz się jak działa ta przestrzenność? Ostatecznie to chyba i tak jest kwestia softu a nie hardware?
marcus

Postprzez gabka90 » 31 Mar 2016, o 21:10

Ja polecam słuchawki które odkupiłam od siostry, ona zaś chyba w sferisie albo komptroniku i dałam na prezent mojemu chłopakowi, który uwielbia grać i słuchać muzyki. Spodobały mu się, używa ich codziennie więc muszą być godne polecenia :) Są to słuchawki XYPERX CLOUD :)
gabka90

Wróć do Słuchawki, głośniki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość