Strona 1 z 2

Polskie tablety - warto kupować?

PostWysłany: 25 Cze 2014, o 19:40
przez marcus
Witam, co sądzicie o kupowaniu polskich tabletów? Kiano, GoCleverów czy Pentagramow itp jest całkiem sporo, szkoda tylko, że nie ma żadnej marki polskiej pokroju Asusa, Della czy Acera... Słowem, same budżetowce. Niektórzy uważają, że lepiej kupować polskie niż "chińskie" (choć polskie też są w większosci produkowane, a własciwie kupowane w Chinach) na zasadzie wspierania krajowych marek. Ja nie jestem przekonany do tego argumentu, za to widzę taki plus, ze tablet będzie serwisowany w Polsce, a więc teoretycznie powinno pójśc nieco szybciej i łatwiej niż z innymi budżetowcami. W praktyce jednak róznie bywa...

A Wy co myślicie o kupowaniu tabletów polskich marek? Widzicie jakieś konkretne za i przeciw?

Polskie tablety - warto kupować?

PostWysłany: 28 Cze 2014, o 18:06
przez jacek111
no wiesz, czasem jakiś w miarę sensowny GoClever czy Pentagram się trafi. Chociaż takiego z dobrą baterią, zasięgiem wifi i wydajnością nie tylko na papierze to ze świcą szukać. No niestety do Amerykanów, Koreańczyków czy Tajwańczyków to nam jeszcze daleko...

Ja jednak wolę postawić na polski tablet zamiast choćby Shiru. Serwis wprawdzie kijowy tu i tu... O GoCleverze to się można np. sporo negatywów naczytać, zresztą chyba z Kiano nie jest lepiej. Nie wiem jak tam Pentagram czy Overmax. Tyle, że z Shiru też się napocisz przy gwarancji... Brałbym jednak polskie bo szansa, że Ci to szybko naprawią / wymienia jednak większa.

eee na ekonomii się nie znam, ale tak sobie myślę, że jakby wszyscy kupowali polskie marki to by właśnie konkurencyjność mogła wzrosnąć i pojawiałby się coraz lepszy sprzęt. No ale to tylko takie gdybanie. Na razie i tak bardziej opłąca się brać Asusa, Acera, Della czy Apple jak ktoś lubi i ma kasę.

Polskie tablety - warto kupować?

PostWysłany: 14 Sie 2014, o 15:17
przez natalia33
Właśnie, ale jak trafić na taki sensowny polski tablet? Jeśli mam ograniczony budżet dajmy na to to chyba bardziej z sentymentu i wspierania polskiej gospodarki właśnie - nastawiłabym się na kupno naszego rodzinnego tabletu. Większa szansa sprawnego serwisu niż w przypadku chińszczyzny.

Do: Polskie tablety - warto kupować?

PostWysłany: 4 Lis 2014, o 09:22
przez twojtyp
Polski czyli 100% części z Chin... Znajoma ma smartfon i nawigację GoClever. Koszmar totalny. Nie polecam

Do: Polskie tablety - warto kupować?

PostWysłany: 5 Gru 2014, o 12:46
przez czarekkrzakowski22
Myślę że do przeglądania zdjęć słuchania muzyki czy korzystania z internetu można znaleźć dobre Polskie tablety w sensownej cenie. Dobrym przykładem tutaj jest GoClever Quantum

Do: Polskie tablety - warto kupować?

PostWysłany: 6 Gru 2014, o 16:16
przez jacek111
dobre polskie tablety to niestety póki co tylko marzenie. Trafiają się pojedyncze modele, ale na pewno nie nazwałbym GoClevera dobrą polską marką.

Do: Polskie tablety - warto kupować?

PostWysłany: 1 Maj 2015, o 06:56
przez benkp
W zasadzie jeden model z polskich tabletów jest dość polecany oraz chwalony. To ten model Kiano:
http://najtaniej.co/produkt/tablety/kia ... netti.html

Kiano Elegance Który jest obecnie w cenie 350 zł.

Sam jestem zdania,że otrzymujemy to za co płacimy .Tablety takie są tanie ale oferują gorsze parametry . Są produkowane w Chinach. Jeśli chcemy kupić coś dla dziecka to moim zdaniem jest to dobra opcja :P

Do: Polskie tablety - warto kupować?

PostWysłany: 1 Maj 2015, o 23:15
przez jacek111
@benkp Zgadzam się i faktycznie tez widziałem Kiano Elegance stosunkowo często polecany na róznych forach i nie tylko. Jestem ciekaw jak wypada w dłuższym użytkowaniu.

Co do dostawania tego za co się płąci - z pewnością racja. Jednak problem w tym, że wielu użytkowników albo nie zna się w ogóle i po prostu bierze tani tablet, albo zagląda do specyfikacji a tam widzi parametry jak z najlepszych desktopów i wtedy biorą w ciemno (bo po co przepłacać za sprzęty markowe, które mają przecież dużo grosze parametry ). I dopiero przy porównaniu obu sprzętów wychodzi, że teoretycznie gorszy LG czy Asus działa lepiej niż 256-rdzeniowy GoClever ;)

Do: Polskie tablety - warto kupować?

PostWysłany: 5 Sie 2015, o 09:21
przez jan.dyban
Nie ma czegoś takiego takiego jak dobre Polskie tablety.

Do: Polskie tablety - warto kupować?

PostWysłany: 22 Sie 2015, o 11:06
przez jurek_kotor
Tu się nie zgodzę. Czasem trafi się dobry Polski tablet. Jest to bardzo rzadkie ale zawsze.