Strona 1 z 1

Panel Ekran Dotykowy

PostWysłany: 18 Lis 2013, o 22:54
przez SeVeN77
Witam!

Ostatnio mój tablet miał wypadek i pękł w nim panel dotykowy (nie wyświetlacz). Tablet działa normalnie, dotyk też nawet w popęknych miejscach.
Tablet to Mediacom SmartPad 1010i. Kupiony za granicą więc wątpie aby udało się znaleść idealny panel dotykowy do niego w Polsce.
Poszukuje panelu dotykowego o wymiarach jak najbardziej zbliżonych do tych(lub takiego samego):

Wewnętrzne:
126x224 mm

Zewnętrzne:
160x258 mm.

10' cali

P.S. Czy panel od innego tabletu będzie działać przy każdym innym tablecie o takim samym rozmiarze ekranu i tej samem wtyczce??

matryca do tabletu

PostWysłany: 19 Lis 2013, o 22:40
przez Jan Bielski
Najlepszym wyjściem będzie namierzenie jakiegoś serwisu w sieci, który zajmuje się wymianą takich paneli. To niestety będzie Cię trochę kosztować. Tym bardziej, że - jak piszesz - jest to tablet nietypowy, a więc nie ma co liczyć, że znajdziesz gdzieś w Polsce serwis pod niego. :glupek2: W serwisie firmowym byłoby na pewno taniej, a tak to musisz podać parametry i oni ci wycenią usługę wraz z materiałem.

Panel Ekran Dotykowy

PostWysłany: 21 Lis 2013, o 23:14
przez SeVeN77
Cena to 400zł. Więc chce wiedziać jak z tym ekranem i czy będzie działać jakiś inny o podobnych wymiarach i wtyczce?

Panel Ekran Dotykowy

PostWysłany: 23 Lis 2013, o 23:12
przez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka
Tak jak kolega powyżej pisze - musisz zapytać w wyspecjalizowanym serwisie zajmującym się wymianą tego typu części do tabletów. Inaczej się nie dowiesz.
Dopiero ktoś, kto na co dzień wymienia matryce będzie mógł coś powiedzieć, chociaż też nie wiadomo, czy na odległość. Bo jeśli nie miał tego tabletu nigdy w rękach, to może być konieczność jego przesłania do serwisu.
Jak widzisz to nie taka prosta sprawa, że ktoś ci od razu rzuci gotową odpowiedź. Trzeba to dokładnie sprawdzić i wypytać.

Panel Ekran Dotykowy

PostWysłany: 11 Maj 2014, o 20:00
przez madziarka
mnie też czeka wymiana panelu...widzę że trochę pociągnie po kieszeni :(