Strona 1 z 1

Zakup na raty droższy niż kredyt????

PostWysłany: 15 Kwi 2018, o 09:37
przez Starmiak
Pytanie może jest głupie, ale byłem niedawno ze znajomą w sklepie agd i kupowała ona na raty pralkę. Cena pralki to 1299 złotych, a kredytu do spłaty ma prawie 2400 złotych.
RRSO to trochę ponad 40%, dokładnie końcówki nie pamiętam. Wydało mi się to strasznie drogo i pomyślałem, czy już nie lepiej by jej wyszło, gdyby wzięła w banku kredyt konsumpcyjny i za te gotówkę kupiła pralkę. Co Państwo sądzą? Dlaczego te raty są takie drogie, a może to ja taki przewrażliwiony już jestem?

Do: Zakup na raty droższy niż kredyt????

PostWysłany: 15 Kwi 2018, o 22:47
przez IdeaMan009
W sklepach lokalnych RRSO wychodzi baaardzo wysoka, ale to co mówisz to trochę przegięcie.... Na pewno nie wcisnęli jej jakiegoś dodatkowego ubezpieczenia? Sprzedawcy potrafią czasem mocno zamieszać.
Druga sprawa, przed podpisaniem umowy nie widziała jak kiepsko to wygląda??
Sprawdziłem tutaj https://www.17bankow.com/ranking-kredyt ... ch/1200/48 gdzie maksymalne RRSO wynosi 17%, koszt takiej pożyczki wyniósłby ją 425 zł, w BGZ natomiast kosztowałoby to 240 zł. Jeśli nie minęło 14 dni od zakupu to może miałaby możliwość wypowiedzenia umowy kupna i rozwiązania wniosku ratalnego?
Sam na raty biorę jedynie gdy raty wynoszą 0 - 0,5%, widzę że aktualnie media lub sferis oferują takie, sam brałem w tym drugim smartfona na 0% w Santanderze, bardzo wygodne.
Dlatego lepiej kupować online, można na spokojnie samemu poczytać co i jak, zazwyczaj warunki umowy są wyraźniej opisanie niż u lokalnych sprzedawców.

Do: Zakup na raty droższy niż kredyt????

PostWysłany: 16 Kwi 2018, o 13:52
przez mocnybil
Zazwyczaj tak jest, przecież nawet na allegro masz raty 0 procent.

Do: Zakup na raty droższy niż kredyt????

PostWysłany: 18 Kwi 2018, o 09:08
przez armel
No coz. Drogą pralkę znajoma kupiła. Widocznie nie sprawdziła jakie jest oprocentowanie rat. Wiele sklepów oferuje zakup na raty jednak warto jest dowiedzieć się czy są to prawdziwe raty 0% czy może trzeba będzie za nie zapłacić. Tak jak było właśnie w tym przypadku. Znajoma zrobiłą źleże nie poszukała pralki w sklepach takich jak euro czy media markt, w których raty są za free....

I faktycznie o wiele lepiej byłoby wziąć kredyt gotówkowy
http://www.forum-kredytowe.pl/f127/najl ... 57569.html

Jeśli poczyta się tematy o kredytach w bankach to aktualnie przy obecnych stopach procentowych jest mozłiwość znalezienia kredytu oprocentowanego na mniej niż 10%

Do: Zakup na raty droższy niż kredyt????

PostWysłany: 6 Cze 2018, o 17:43
przez natan
Kiedyś kupowałem lodówkę a kiedy się okazało że za gotówkę sprzedawca opuścił cenę o 10 procent. Trudno więc uwierzyć w raty na zero procent. Lepiej wziąć pożyczkę w banku Raiffeisen bo tam jak mówią że jest 0 proc to jest. Bank też nie ukrywa, że życzy sobie prowizję w wysokości 2,99% ale to i tak niewiele.

Do: Zakup na raty droższy niż kredyt????

PostWysłany: 8 Cze 2018, o 00:10
przez mikix
no wlasnie,ja bym wolal raty niz kredyt....

Do: Zakup na raty droższy niż kredyt????

PostWysłany: 26 Cze 2018, o 14:05
przez donkojote736
Ja bym poszperał jeszcze trochę w Internecie w tym temacie. Sądzę, że to może być naprawdę bardzo dobre rozwiązanie.

Do: Zakup na raty droższy niż kredyt????

PostWysłany: 29 Cze 2018, o 13:15
przez Choina79
Na pewno w tym temacie znajdą się porady w Internecie. Wystarczy trochę poszperać...

Do: Zakup na raty droższy niż kredyt????

PostWysłany: 9 Lip 2018, o 08:28
przez karmil
No niestety ale może tak być. Firmy podwyższają ceny sprzętu. I dlatego sprzet kupowany na raty może być faktycznie o wiele droższy od tego który kupimy na kredyt.....
Jesli szukacie czegoś na krótko to polecam zdecydowanie szybkie pożyczki. A to dlatego,ze wiele firm aktualnie walczy o klienta i oferują darmowe oferty pierwszych pożyczek:
https://twojapierwszachwilowka.pl/

Na stronie są one opisane.