Strona 1 z 1

Odkurzacz piorący tak czy nie?

PostWysłany: 16 Wrz 2018, o 11:18
przez benkp
właśnie planuję zakup odkurzacza piorącego. Ciągle "chodzi" za mną jeden model Zelmer model 919.5SK... W związku z tym mam pytanko- czy któraś/yś z Was używa tego odkurzacza? jak się sprawuje? czy jest głośny? Czy ma dobrą siłę ssania?
Jeśli używacie innego odkurzacza piorącego- napiszcie swoje opinie.
Czekam z niecierpliwością

Do: Odkurzacz piorący tak czy nie?

PostWysłany: 19 Wrz 2018, o 17:12
przez juven_tsy
Jeśli piorący to faktycznie też polecałbym Ci Zelmera ale ten model dokładnie https://www.al.to/p/293094-odkurzacz-zelmer-aquawelt-plus-vc-79200-sp.html. To wielofunkcyjny odkurzacz o nowoczesnym wyglądzie i wieloma użytecznymi funkcjami. Umożliwia odkurzanie na sucho, zbieranie wody i błota oraz pranie dywanów i tapicerek. Pracuje w trybie workowym lub bezworkowym z wykorzystaniem filtra wodnego. Dzięki kompaktowym wymiarom nie zabiera zbyt wiele miejsca podczas przechowywania. W zestawie znajduje się też bogaty zestaw akcesoriów. Polecam wszystkim, którzy mają problem z bałaganem, naprawdę pomaga w utrzymaniu czystości.

Do: Odkurzacz piorący tak czy nie?

PostWysłany: 20 Wrz 2018, o 09:57
przez armel
Tak. O ile oczywiście jest to sprzet dobrej ,sprawdzonej firmy a nie jakiś tani sprzęcik z chińskiego marketu.Taki odkurzacz nie poradzi sobie dobrze z odpraniem plam i w koncu i tak będziesz musiał zanieść dywany do firmy czyszczącej albo wzywać kogoś na miejsce.

Polecam zajrzeć sobie na stronę:
https://aniaradzi.pl/porady/odkurzacz-p ... sc-porady/ - jest tutaj przegląd poszczególnych odkurzaczy piorących wraz z ich skutecznością.

Aha i jeszcze jedno. Trzeba tutaj sobie zdać sprawę z tego,ze odkurzacz piorący wymaga konserwacji. Używane odkurzacze piorące od razu po zakończeniu pracy należy umyć, ponieważ znajdujące się w filtrze bakterie mogą się rozmnażać i stanowią duże zagrożenie. Jest to więcej pracy, niż wtedy, gdy używasz zwykły odkurzacz bezworkowy – on też wymaga czyszczenia, ale nie po każdym użyciu.

Do: Odkurzacz piorący tak czy nie?

PostWysłany: 23 Wrz 2018, o 13:30
przez IdeaMan009
Od 2010 roku nie znalazłeś odpowiedzi? ;) https://f.kafeteria.pl/temat/f5/odkurza ... -p_4338448

Zelmer to raczej dobra marka, mam kilka ich urządzeń kuchennych. Co do odkurzacza to postawiłem na inną markę - VAX, dokładnie ten model https://www.sferis.pl/odkurzacz-odsysaj ... ny-p438309
Pierze i osusza prane powierzchnie dywany, wykładziny, czy tapicerkę. Myje i osusza powierzchnie twarde. Zasysa rozlane płyny. Odkurza na sucho i na mokro. Wyposażony jest w obracające się szczotki, które pozwalają na dokładne wyszorowanie powierzchnii.
Wygodne jest czyszczenie, bo ma wyjmowany okrągły zbiornik na wodę bez żadnych zakamarków. Wystarczy wylać wodę, wytrzeć i po sprawie.
Na początku użycie wydawało się skomplikowane, ale już 2-3 użycie jest bardo proste.

Do: Odkurzacz piorący tak czy nie?

PostWysłany: 23 Wrz 2018, o 19:28
przez helka
mam odkurzacz piorący Zelmera i bardzo dobrze się sprawdza

Do: Odkurzacz piorący tak czy nie?

PostWysłany: 24 Wrz 2018, o 12:40
przez panne
ja także polecam zelmer