Strona 1 z 1

Phablet

PostWysłany: 5 Lut 2013, o 16:22
przez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka
Witam,
Obecnie niemal równolegle dynamicznie rozwijają się segmenty smartfonów i tabletów. Z tabletu raczej nie da się dzwonić ( jest kilka modeli na rynku oferujących tę możliwość), natomiast smartfon ma nieco zbyt mały wyświetlacz, żeby swobodnie przeglądać zasoby Internetu. Ale są tacy, którzy myślą o tym, żeby zrobić hybrydę, czyli połączyć tablet ze smartfonem.
Koreańska firma Pantech zaprezentowała, coś co nazwano phabletem, z matrycą 5,6 cala. Wszystko wskazuje na to, iż jest to urządzenie na styku telefonu i komputera. Więcej o tym można przeczytać na naszym blogu w najnowszym wpisie. :slonko:

Gadżet uniwersalny?

PostWysłany: 14 Lut 2013, o 00:45
przez Geronimusek
Wydaje mi się, iż to tworzenie gadżetu uniwersalnego jest trochę na siłę. Pewnie, że lepiej byłoby mieć wszystko jednym urządzeniu. Z jednego dzwonić, pisać sms-y, przeglądać internet, robić zdjęcia, wykonywać prezentacje, wysyłać maile, i co tam kto jeszcze sobie zażyczy. Jednak, czy noszenie w kieszeni spodni prawie 6 calowego gadżetu, to rzeczywiście musi być coś przyjemnego?
Są gusty różne, i różne przekonania. Ja jak do tej pory wolę osobno komputer i osobno ( sporo mniejszy ) telefon komórkowy ( może być smartfon). Czy to się zmieni? Tego nie wiem. Pożyjemy, zobaczymy. :expert:

phablet

PostWysłany: 9 Mar 2013, o 03:24
przez kristoffer
Ni to tablet ni to telefon. Po prostu nie wiadomo co. Sądzę, że takie urządzenie nie jest w ogóle potrzebne na rynku.
Pozdrawiam 8-)

może i potrzebne

PostWysłany: 9 Mar 2013, o 22:51
przez Geronimusek
Ni to tablet ni to telefon. Po prostu nie wiadomo co. Sądzę, że takie urządzenie nie jest w ogóle potrzebne na rynku.


Tak do końca nie można sprawy stawiać. Dopiero rynek sam zweryfikuje, czy coś jest potrzebne, czy też nie. Ja uważam, ze znajda się amatorzy takich urządzeń. Może nie być ich dużo, ale będą. Pytanie jest inne, a mianowicie: czy takie uniwersalne urządzenia mają szansę wyprzeć resztę? Raczej nie. :glupek2:

czy potrzebne

PostWysłany: 10 Mar 2013, o 16:41
przez kamyk12
Potrzebne z pewnością to nie jest. Na szczęście(dla producentów tego typu sprzętu) znajdą się ludzie, którzy dokonają zakupu ich towaru.

nie kupiłbym

PostWysłany: 27 Mar 2013, o 14:27
przez maniak
Nie warto nawet poświęcać czasu i pieniędzy na sprawdzenie tego sprzętu. Nie ma z tego według mnie żadnego pożytku. Strasznie mały ten smartfono-tablet.