Kiano Intelect 8 3g Ms - Brak Powiadomień

- Microsoft nie próżnuje i stara się nadążyć w walce o mobilnych użytkowników; poznaj ich system

Kiano Intelect 8 3g Ms - Brak Powiadomień

Postprzez massior » 1 Sty 2016, o 11:29

Witam
Mam problem a niestety serwis Kiano to najbardziej olewacki serwis z jakim miałem do czynienia - maile olali, telefonicznie zbywają mówiąc że ktoś skontaktuje się z działu techniczne a to mailowo a to telefonicznie - oczywiście nie dzwonią i piszą :) więc szukam odpowiedzi po czeluściach internetu :)
Do sedna, mój problem polega na tym iż gdy w tablecie wygaszę ekran to nie otrzymuje powiadomień (rozumiem że przechodzi do uśpienia) o nowej poczcie albo sms. I chciałem się dowiedzieć czy jest to normalne zachowanie Windows 10 i czy w Win 8.1 też tak jest (nie dowiem się osobiście bo usunąłem kopię systemu) ?
Bo dla mnie jest to dziwne że aby zobaczyć czy coś nowego dotarło muszę uruchomić wyświetlacz (ekran blokowania). Jakby to był zwykły PC lub laptop to bym to zrozumiał ale w przypadku telefonu czy tabletu to w takim trybie jak najbardziej uważam iż powiadomienia powinny przychodzić, bynajmniej na Androidzie problemu z tym nie miałem.
Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam
massior

Do: Kiano Intelect 8 3g Ms - Brak Powiadomień

Postprzez GrimPiece » 3 Sty 2016, o 19:06

nie wiem jak to wygląa na tablecie, ale kiedyś chciałem włączyć alarm godzinowy na kompie i liczyłem na to, że właczy się również, jak komp będzie w stanie uśpienia. Nie właczył się, bo komputer nie obsługiwał funkcji, która się nazywa bodaj instant go, wiec potem zostawiałem go bez uśpienia. Wydaje mi się, że tablety powinny mieć tę funkcję, kiedy ktoś instaluje im windowsa, bo inaczej faktycnie jest to rozwiążanie bez sensu... Wiec może jest to kwestia pogrzebania gdzieś w ustawieniach. Z drugiej strony marka Kiano to nie jest szczególnie jakościowy producent, więc jeśli nie przemyśleli tego "szczegółu" to wcale się nie zdziwię... :)
GrimPiece

Do: Kiano Intelect 8 3g Ms - Brak Powiadomień

Postprzez massior » 3 Sty 2016, o 19:49

Analizowałem ostatnio właśnie tą funkcję InstantGo na tym tablecie i okazało się w przypadku Windows 8.1 była obsługiwana jednak w na Windows 10 już nie do końca. Zostało mi poczekać na jakieś aktualizacje systemu jak i sterowników to powinno być OK :-)
Pozdrawiam
massior

Wróć do Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość