Kto zastapi Apple?

- Microsoft nie próżnuje i stara się nadążyć w walce o mobilnych użytkowników; poznaj ich system

Kto zastapi Apple?

Postprzez Gracja » 12 Lis 2012, o 00:59

Microsoft byl swego czasu potega, przespal jednak postepujace zmiany i nie byl w stanie na nie odpowiednio reagowac. Okresla sie to czasem jako "Innovator's Dilemma", Chodzi o to, ze tworcy innowacji zbyt dlugo zapatrzeni sa w swoj produkt.
Microsoft stawia dzis wszystko na jedna karte. Windows 8 i surface probuja ratowac firme.

Akcje Microsoftu byly w swoim czasie warte prawie 70€, dzis sa warte 22€ a wykres kursu akcji zna tylko jeden kierunek: spadkowy.

Akcje Apple przez kilka lat byly niewiele warte: na poczatku niewiele wiecej niz 10€, aktualna cena to 431€. Kurs Apple wznosi sie jak rakieta do gory. Choc ostatnio pojawil sie ostry spadek na wykresie, no ale moze to tylko korektura trendu...?

Kto pamieta , co to byl "Kodak"? To byla pierwsza firma, ktora wypuscila przed 132 laty pierwszy popularny aparat fotograficzny, przez dziesieciolecia przewodzila na rynku filmow i aparatow fotograficznych. Kurs jej akcji znal tylko jeden kierunek: wzrostowy. W tym roku firma oglosila insolwencje, a jej akcje nie sa warte nawet jednego dolara.

Czy mozna sobie wyobrazic, ze za 150 lat prawie nikt nie bedzie wiedzial co to bylo Apple, bo nowe technologie usuna w cien wszystko co dzis jest innowacja?

Pozdrawiam
Gracja
Gracja

Trudna odpowiedź

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 12 Lis 2012, o 14:40

Cześć Gracjo,
Zadałaś ciężkie pytanie. Dlatego ponieważ technologia ciągle prze do przodu, i niektóre firmy tak jak wspomniałaś - powoli dostają zadyszki. Pojawia się nowa konkurencja, i zaczynają się problemy. Dlaczego takie firmy - potęgi jak Microsoft, Nokia, czy też wspomniany przez Ciebie Kodak mają duże problemy, aby utrzymać się na szczycie?
Ja bym tutaj doszukiwał się przyczyny w postaci: braku charyzmatycznego lidera biznesu.
Nad każdym biznesem / korporacją musi czuwać geniusz - jeśli tego zabraknie wówczas następuje spowolnienie, a czasem nawet wyparcie firmy z rynku. Dana firma może posiadać cały sztab inżynierów i konstruktorów, ale jeśli nad nimi nie stoi ktoś wyjątkowy - to firma schodzi z piedestału. Tak też się stało w Apple. Po śmierci Steve'a Jobbsa niewykluczone że "nadgryzione jabłuszko" może zacząć się borykać z problemami. Na razie jeszcze dość szybko reagują na potrzeby zmieniającego się rynku ( przykład: wprowadzenie iPada mini, który ma utrzymać hegemonię w segmencie tabletów 7 calowych). Ale kto wie, jaka sytuacja będzie za 3-5 lat? Czy ci, którzy obecnie trzymają ster w Apple, będą na tyle genialni, żeby ciągle wyprzedzać konkurencję o krok?
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

Android lepszy od systemu Apple?

Postprzez macarena_1983 » 12 Lis 2012, o 15:03

Cześć,
Z tego co czytałam w Necie, to Android już solidnie depcze po piętach Apple. Znaczy tutaj w sumie ciężko tak dokładnie porównywać, bo androida używa wiele firm, a Apple tylko swój tablet. Ale jak tak dalej pójdzie, to wkrótce chyba liczba urządzeń z androidem przebije ilość tych z iOS-em. :nazolwiu:
macarena_1983

Android da radę

Postprzez kumpicki » 12 Lis 2012, o 19:44

Myślę i trzymam kciuki, że Adnroid stanie się zdecydowanie popularniejszy niż apple, jak żonie kupiłem Iphone-a to umarłem kiedy zobaczyłem że nie można go odpalić be uprzedniego zainstalowania Istore i innych śmieci na kompie i podłączenie dopiero telefonu do kompa.
Pomijam już brak Flasha :)
myślę że warto będzie poznać Win8, póki co miałem okazję na lapku i myślę że jeśli zachowa swą funkcjonalność na tablecie, to skusi to wszystkich który potrzebują aplikacji Windowsowych.
kumpicki

Windows 8

Postprzez Jan Bielski » 16 Lis 2012, o 00:38

Hej,
Wszystko spoko. Tylko jak na razie nie wiadomo, czy Win 8 da radę. Chodzi mi o to, że opinie w Necie są średnie.
Win 8 na wersję mobilna miał być "okrojony" , żeby był "lżejszy". Tyle, że to okrojenie to nie takie hop siup, jak się komuś wydawało.
System Win 8 na tablecie podobno jest o wiele mniej stabilny. Pożyjemy, zobaczymy jak to się dalej rozwinie.
Taka opcja, że Microsoft się pozbiera i przypuści kontratak na androida i Apple też jest możliwa teoretycznie. :oops:
Jan Bielski

apple

Postprzez jacek017 » 7 Mar 2013, o 22:32

Sądzę, że apple jest marką nie do zastąpienia. Nie ma dnia, żebym nie usłyszał o producencie sprzętu elektronicznego z jabłuszkiem na obudowie ;)
jacek017

apple

Postprzez kristoffer » 9 Mar 2013, o 02:31

Ja sądzę podobnie, że w ciągu najbliższych 10 lat nikt nie zastąpi Apple. Po prostu ta firma wyrobiła sobie bardzo dobrą 'markę'.
kristoffer

microsoft

Postprzez kamyk12 » 10 Mar 2013, o 23:17

Sądzę, że Microsoft może okazać się poważnym konkurentem apple, ale to chyba dobra informacja dla konsumenta ;) W końcu to firmy będą się o niego bić.
kamyk12

Microsoft na razie gorzej

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 12 Mar 2013, o 15:51

Hej,
Rzeczywiście Microsoft powoli zaczyna aspirować do wejścia szerzej na rynek urządzeń mobilnych. Ale jak na razie jeszcze się chyba nie rozpędzili. Nie mogą się zbytnia przebić ponad Androida i Apple ( iOS). Czy to się zmieni w najbliższych miesiącach, latach? Czas pokaże. Będzie im ciężko.
Trochę mi to przypomina sytuację z Nokią. Przez lata dominowali na rynku telefonów komórkowych, aż tu nagle weszły telefony dotykowe, i nokia siadła. Niby jest Nokia Lumia, i jest niezła, ale górują inne marki, jak Sony, Samsung, HTC. LG.
Nokię stać na wiele, i może jeszcze dołączy do gigantów To samo Microsoft. :nazolwiu:
Czy wiesz do czego służy kabelek micro usb-usb? Na przykład do podłączenia pendrive do tabletu
Tablet kontra laptop. Co lepsze, co bardziej funkcjonalne? Czas pokaże.
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

hmmm

Postprzez bananiowy » 27 Mar 2013, o 16:51

Microsoft od zawsze dominował na rynku urządzeń stacjonarnych, czyli PCtów. Dopiero od niedawna starają się wejść do mobilnych, jednak przed nimi spora droga, bo Google i Apple mają ogromne doświadczenie i to daje im przewagę.
bananiowy

Następna

Wróć do Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość