Tablet-Laptop z Windows 8.1

- Microsoft nie próżnuje i stara się nadążyć w walce o mobilnych użytkowników; poznaj ich system

Tablet-Laptop z Windows 8.1

Postprzez adamjohnson » 15 Lip 2016, o 09:04

Hejka, chciałem zapytać o pomoc. :) Mam więc kilka pytań: 1. Czy na tablecie z W8.1 mogę używać: a) myszki (a jeśli to czy musi być jakaś specjalna?) b) pulpitu (czy tylko kafelki?) c) wszystkiego tego co używam na laptopie 2. Jak mocą obliczeniową mają się takie tablety do laptopów? Czytam że procesor Atom lub i3, ale nie mam pojęcia jak to interpretować. Możecie mi to do nie-mobilnych procesorów porównać? 3. Jakie gry mogę się spodziewać, że na nim odpalę (moc grafiki): Quake 3 Arena ruszy bez lagów? A może coś lepszego? - chciałbym mieć jakieś odniesienie. 4. JAKI MI POLECACIE do około 1500zł. Moje wymagania to: - najlepiej rozdzielczość FHD - płynnie chodzić - ekran ~10" - klawiaturę - wsparcie - tak żeby za chwilkę nie klatkował mi przy wczytywaniu stron - możliwość podłączenia pamięci zewnętrznej (np. dysk SSD na kablu) - to NIE MOŻE być nieporęczny kloc - znośny czas pracy na baterii Edit: myślę o T100TA-DK024H
adamjohnson

Do: Tablet-Laptop z Windows 8.1

Postprzez Darek Pe » 29 Lip 2016, o 13:22

a) tak, normalna mycha, najlepiej BT; mozę być też usb, ale wtedy musisz mieć port USB w tablecie albo przejściówkę z mini/micro do normalnego
3) to są oszczędne procesory, ale taki quake 3 arena czy GTA 3 dają radę na atomie. jest wiele testów / gameplayów na YT i innych serwisach, więc jeśli zależy Ci an konkretnej grze poszukaj testu gry na danym sprzęcie. Często da się to znaleźć.
4. Jak to gier to Nexus albo Shield, ale one nie są 10"; Poza tym coś od Lenovo albo Samsunga. Wiele osob kupuje Lenovo Yoga 2 - bardzo popularny i dobry tablet, w grach też powinien dać radę. Ale w sumie to jest trochę "kloc", bo ma jedna grubszą krawędź.
Darek Pe

Do: Tablet-Laptop z Windows 8.1

Postprzez alexwaston » 14 Wrz 2016, o 09:08

Microsoft znacznie obniżył opłaty licencyjne na Windows 8.1, a producenci tabletów chętnie to wykorzystali, prezentując w ostatnich miesiącach gamę nowych urządzeń za rozsądne pieniądze. Prawdziwy hit sprzedażowy to jednak nie klasyczne tablety, a hybrydowe konstrukcje – dużo droższe, ale o wiele wygodniejsze w obsłudze i lepiej wyposażone.
alexwaston

Wróć do Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość