Windows RT a Windows 8.1

- Microsoft nie próżnuje i stara się nadążyć w walce o mobilnych użytkowników; poznaj ich system

Windows RT a Windows 8.1

Postprzez Darek Pe » 2 Maj 2014, o 18:10

Może mi ktoś napisać czy właściwie różni się Windows RT od Windowsa 8 czy 8.1? Jeden jest aktualizacją drugiego czy jak? To prawda, że RT ma ograniczone możliwości a na 8 można instalować wszystko dokładnie tak samo jak na laptopie?
Darek Pe

Windows RT a Windows 8.1

Postprzez marcus » 4 Maj 2014, o 13:01

Na pewno jeden nie jest aktualizacją drugiego - to są dwa zupełnie rózne systemy;) właściwie jak się zagłębić w temat to poza wyglądem mają wiecej róznić niż podobieństw;) ale w sumie nie dziwię się, że mogłeś tak pomysłec, bo microsoft narobił zamieszania z tym nazewnictwem.

Głowna różnica jest mniej wiecej taka jak mówisz. Na Windows 8 instalujesz to co chcesz i działają programy ze starszych wersji, a RT to taki "Android" od Microsoftu (ale gorszy), czyli istalujesz jedynie to, co jest w systemowym sklepie.
marcus

Windows RT a Windows 8.1

Postprzez GrimPiece » 4 Maj 2014, o 13:15

Na RT masz preinstalowanego Office'a, a w ósemce chyba nie ma, więc trzeba sobie sprawić samemu w taki czy inny sposób;)
GrimPiece

Windows RT a Windows 8.1

Postprzez Olgierd5 » 26 Cze 2014, o 11:08

Więcej haosu w nazewnictwie swoich systemów Microsoft nie mógł narobić :(
Olgierd5

Windows RT a Windows 8.1

Postprzez jacek111 » 26 Cze 2014, o 14:46

to prawda, że chaos jest konkretny i nawet ludzie zorientowani w branży mogą się pogubić, któy tablet jaki ma właściwie system i jakie możliwości... Zwłaszcza, gdy do tego doszła jeszcze aktualizacja 8.1 (RT 8.1 tez możę być). Sam jestem cieakaw, czy to miało na celu raczej zmylenie odbiorców - czyli niezbyt etyczne założenia, czy po prostu coś panom z MS nie poszło...
jacek111

Windows RT a Windows 8.1

Postprzez Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka » 10 Wrz 2014, o 11:06

Ogólnie rzecz biorąc trzeba być bardzo dobrym znawcą i codziennym użytkownikiem systemów operacyjnych, ażeby określić różnice między nimi.
Jeśli bym teraz zapytał jakie są różnice pomiędzy wychodzącym już z użytku legendarnym Windows XP, a jego następcą Win 7, to też nie wszyscy na to pytanie odpowiedzą szczegółowo. Jeśli bym zapytał jakie są różnice pomiędzy systemem android 4.1 a wersją 4.2 to też niewielu udzieli wyczerpującej odpowiedzi. To trzeba się zagłębić w jakieś testy, porównania, czy analizy, żeby to wychwycić. A oczywiście Producenci tego nie ułatwiają. Dla nich liczy się najbardziej to, żeby coś nowego na rynek wypuścić i tym się chwalić. A to, że nie wiadomo czym to się różni od tego co już było, to jest mniej ważne. WAŻNE że jest premiera !!! Coś się dzieje. Ja mam androida 4.1 Jelly Bean na swoim tablecie i nie narzekam.
Awatar użytkownika
Piotr 'krzywy-senior' Krzyworączka

Miejscowość: Kraków

Wróć do Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość