Tablet dla dzieci

Jeden z gigantów – że tak to ujmę – w segmencie tabletów budżetowych, czyli firma Lark zapowiada na koniec maja 2014 premierę tabletu dla najmłodszych użytkowników. Będzie to urządzenie o nazwie Lark SmartKid.

Od 3 do 6 lat

Lark SmartKid 7 to produkt dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Tablet wyposażony jest w specjalnie wzmacnianą magnezową obudowę, która ma zapewnić ochronę przed wstrząsami i upadkami.

Z kolei w pamięci urządzenia znajduje się specjalnie przygotowana mobilna aplikacja z ulubioną bohaterką dzieci – Rybką MiniMini. Jest też coś dla rodzićów. Mianowice producent przygotował tzw. Edustore, czyli zbiór aplikacji wraz z rekomendacjami, które mają na celu ułatwić wybór tych odpowiednich dla ich dziecka.

Kontrola rodzicielska

Tablet wyposażony jest również w program zapewniający kontrolę rodzicielską. Jest o tyle przydatny, że kontroluje nie tylko treści dostępne dla dziecka, ale również ogranicza czas spędzony z urządzeniem. Poprzez pulpit chroniony hasłem udostępniamy dziecku aplikacje i strony internetowe, a ustawiony limit czasowy – po wyczerpaniu – po prostu blokuje dostęp do urządzenia.

Garść parametrów technicznych

Lark SmartKid 7 wyposażony jest w 7-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli. System operacyjny Android 4.2 Jeally Bean jest wspierany przez dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,2 GHz, 1 GB RAM oraz 4 GB pamięci Flash.

Dzięki wbudowanemu czytnikowi kart microSD można rozszerzyć ilość miejsca na zapisywane dane o kolejne 32 GB.

Tablet dysponuje również aparatem fotograficznym 2 Mpix i baterią o pojemności 3700 mAh.

Urządzenie wykonane typowo „pod dzieci”, a więc ma w sobie materiały oraz programy edukacyjne stacji telewizyjnej MiniMini+, takie jak:

  • „Mini Abecadło”,
  • „Mini Cyferki”,
  • „Mini Kolory”,
  • „Mini Kształty”,

a także wybrane odcinki autorskich produkcji kanału „Opowieści Kota Śpiocha”, „Detektyw Łodyga”, „Meme i przysłowia” oraz dostęp do Edustore, czyli zbioru edukacyjnych aplikacji.

Cena premiery

Lark SmartKid 7 dostępny będzie w sprzedaży od 26 maja w sieci sklepów EURO. Sugerowana przez producenta cena to 399 zł.