Nietypowy rozmiar

Był taki okres (niezbyt długi) w krótkiej historii życia tabletów, kiedy brakowało czegoś pomiędzy rozmiarem 9,7 a 7 cali. Oczekiwania wszystkich użytkowników elektroniki były zgodne – potrzeba tabletu 8 calowego. I taki tablet niebawem powstał. Obecnie praktycznie większość producentów wydaje w swoim wolumenie tablety 8-calowe. Chociaż… może nie do końca jest to 8 cali, choć potocznie tak mówimy. W tym przypadku jest to rozmiar 7,85 cala. I trzeba tutaj dodać, że firma Colorovo nie jest pierwszą, która prezentuje ten rozmiar. Jest kolejną.

Wszystko by było ok, tylko że za ciągle zmieniającymi się, nowymi rozmiarami tabletów nie nadążają producenci akcesoriów. Myślę tutaj o etui, pokrowcu na ten nietypowy rozmiar.

Parametry techniczne

Tablet Colorovo City tab Vision 7,85 ma całkiem niezłe parametry techniczne. Bo za takie należy uznać chociażby obecność modułu łączności bezprzewodowej Bluetooth w standardzie 4.0., czy też matrycy w technologi IPS. Chociaż niektórzy pewnie powiedzą, że to nic wyjątkowego, i na dzień dzisiejszy to już w zasadzie jest standard.

Poza tym ten model Colorovo posiada złącze mini HDMI, które pozwoli nam połączyć urządzenie z komputerem lub telewizorem i odtwarzać na nim obraz z tabletu.

Kolejną ważną rzeczą jest obecność gniazda micro USB tzw. OTG (On-the-Go). Niestety nie wszystkie tablety na rynku posiadają ten standard (a powinny!). Slot OTG pozwoli na korzystanie z urządzeń peryferyjnych, takich jak np. klawiatura zewnętrzna, myszka, czy pendrive lub modem 3G.

Aplikacja eClicto

Warto wspomnieć także o fajnym programie, jakim jest aplikacja księgarni internetowej eClicto.pl. Zainstalowano ją tutaj fabrycznie. Coraz większa zachęta do czytania na ekranie urządzeń mobilnych, to już chyba znak naszych czasów – i to porządny. Mamy coraz mniej książek drukowanych na półkach. Z jednej strony, to oszczędność miejsca w domu, a z drugiej… tęsknota za czymś, co nas wychowało i co tak naprawdę zawsze pozostanie, przynajmniej jeśli chodzi o starsze pokolenie. Aplikacja eClicto daje nam dostęp do szerokiej bazy e-booków. To ucieszy szczególnie maniaków czytania, do których i ja należę :)

Cena do przyjęcia, chociaż…

Cena tego tabletu ma być na poziomie 500zł. Czy to dużo? I tak, i nie. NIE, bo zgrabny tablet zamknięty w aluminiowej obudowie z wieloma najważniejszymi aspektami technicznymi, jakie tablet mieć powinien – musi tyle kosztować. Z drugiej strony – TAK, bo konkurencja nie śpi i wychodzą coraz to lepsze urządzenia, za coraz to mniejsze pieniądze. Pewnie za niedługo będziemy mogli kupić za 200-300zł tablet tak „wypasiony”, o jakim nam się nie śniło do tej pory za 700 zł. No cóż, technologii się nie zatrzyma.