8 cali dla Biedronki

17 października roku 2013 odbyło się wejście kolejnego tabletu do sieci dyskontów. Nie zdziwię nikogo, jeśli powiem, że chodzi o dyskont Biedronka. Ta znana sieć handlowa po raz kolejny weszła w deal z firmą myTab. Tym razem myTab zaoferował do sprzedaży swój nowy tablet 8-calowy. Jego pełna nazwa brzmi: myTab Mini Dual Core. Cena tej jednostki jest jak najbardziej przystępna, bo wynosi 379 złotych.

Parametry nowego myTaba

Producent skorzystał tym razem nie z popularnego procesora Rockchip, ale z układu Allwinner A20 (w architekturze ARM). Układ oparty jest na dwóch rdzeniach, po 1,2 GHz każdy. Jeśli chodzi o pamięć, to zaproponowano tutaj 1GB. Natomiast pewnym rozczarowaniem jest zaledwie 4GB pamięci wewnętrznej, wspomaganej oczywiście przez możliwość podpięcia karty micro SD. Jednak, jak na dzisiejsze standardy, to niestety mało.

Jak już wiemy, tablet posiada 8-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli. Ponadto mamy do dyspozycji złącze mini-HDMI, które pozwoli skomunikować tablet z monitorem, czy telewizorem.

Dwojaka obudowa i niezła bateria

myTAB 8 Mini Dual Core do sprzedaży trafił w dwóch wersjach obudowy. Pierwsza wersja to propozycja wykonana z różnego rodzaju tworzyw sztucznych koloru białego. Natomiast wersja druga to anodowane aluminium z plastikową czarną wstawką i czarną ramką wyświetlacza.

Napisałem w nagłówku, że tablet dysponuje niezłą baterią. I faktycznie, jak dla jednostki 8-calowej, 4200 mAh z możliwością 6 godzin pracy na jednym naładowaniu spełnia standardy.

NaviExpert

Ciekawym dodatkiem do zestawu z tabletem jest kupon promocyjny Navi Expert, który umożliwi zainstalowanie na urządzeniu map z 3-miesięcznym okresem bezpłatnego użytkowania. Poza tym oczywiście myTab Mini ma na swoim pokładzie aplikację dostępową do marketu Google Play z dostępem do tysięcy aplikacji i gier.

Kontrola jakości i gwarancja

Ciekawym faktem jest to, że linia tabletów myTab 8 została objęta specjalną kontrolą jakości. Chodzi o nadanie certyfikatu TUV. Każdy egzemplarz sprzedawany w Biedronce posiada indywidualny certyfikat przejścia kontroli, obejmującej cały proces produkcji i przygotowania tabletów do sprzedaży, ocenę funkcjonalności, wytrzymałości, poręczności i bezpieczeństwa jego użytkowania. Ale to nie wszystko, bo kontrola jakosci została zastosowana również wobec wszystkich komponentów myTaba.

myTab obiecuje 24 miesiące gwarancji. Nie dopowiedziano, czy w wygodnym dla klienta systemie door-to-door, ale to się pewnie okaże przy pierwszych reklamacjach…