Jedną z najnowszych propozycji firmy Goclever jest tablet o pięknej nazwie Goclever Insignia 785 PRO. Koncern postanowił rozszerzyć swoją linię produktów wydając kolejny tablet w nietypowym rozmiarze 7,85 cala. Chociaż w chwili obecnej można zadać sobie pytanie: czy ten rozmiar naprawdę ciągle jest nietypowy? Bo jeśli na rynku pojawiają się kolejne jednostki różnych firm w tym rozmiarze – to powoli staje się on typowy.
Zapewne producenci wymyślą jeszcze wiele innych rozmiarów, których na dzień dzisiejszy nie ma na rynku, a które na początku będziemy określali jako „nietypowe”.

Ale przejdźmy do tego, czym zaskakuje nas nowość od Goclevera.

Procesor Intel Atom

Na pewno dużą innowacją jest zastosowanie procesora firmy Intel o nazwie Atom Z2580 Clover Trail. Procesory Intel od lat cieszą się powodzeniem i tak ma być teraz w przypadku urządzenia Goclever. Użytkownicy wymagają coraz to bardziej wydajnych procesorów, bowiem tablet w dużej mierze służy im do gier. I dlatego dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 2GHz takie możliwości ma dać tym wszystkim fanatykom wymagających gierek.

Warto tutaj dodać, iż procesor ten działa w tzw. z technologii Hyper-Threading. Oznacza to, że jednostka nominalnie dwurdzeniowa może działać tak, jakby na pokładzie były zamontowane 4 rdzenie.

Bluetooth, GPS

Producenci zadbali, żeby ta jednostka była w pełni wyposażona. Nie mogło się zatem obyć bez modułu łączności bezprzewodowej Bluetooth oraz nawigacji GPS. Jest to o tyle istotne, że do tej pory nie wszystkie modele Goclevera posiadały te moduły, i widać, że firma stara się za wszelką cenę „upchać” wszytko co się da, żeby tylko zachęcić do kupna. Może to i dobrze, chociaż dopiero testy samych użytkowników wykażą, czy dobry skądinąd procesor i niezły układ graficzny poradzą sobie z postawionymi wymaganiami.

Wyświetlanie bezprzewodowe

Można by opisywać pozostałe funkcje i zalety tego urządzenia, i chociaż są one zachęcające, to lepiej jednak wziąć pod lupę jakąś ciekawostkę. A takową jest niewątpliwie Wireless Display. Pozwala ona na połączenie tabletu np. z telewizorem bez konieczności użycia kabli. Taka możliwość z pewnością ucieszy wielu użytkowników.

Cena Goclevera Insignia 785 PRO i gwarancja

Cenę zaproponowano na poziomie 650 złotych i jak na sprzęt z takim wyposażeniem jest ona zachęcająca. Chociaż nie zapominajmy o tym, że „wyścig zbrojeń” trwa i z miesiąca na miesiąc dostajemy coraz to lepsze urządzenia za coraz to niższą cenę.

Jak na Goclevera przystało, tablet objęto gwarancją w systemie door-to-door na okres 24 miesięcy. W przypadku tej firmy jest to standard. Dobry standard, ułatwiający życie użytkownikom.