Firma Modecom zapowiedziała już oficjalnie debiut urządzenia o nazwie phablet, które to ma powiększyć i tak już bogaty dorobek tego producenta tabletów.
W listopadzie 2013 roku na rynek wejdzie MODECOM phablet FreeTAB 7003 HD+ X2 3G+. Oto jego pełna nazwa. Już sama nazwa wskazuje, iż będzie to hybryda tabletu i telefonu, czy też raczej smartfonu.

Tablet, czy smartfon?

Jak wiadomo, wiele osób ma jeden i ten sam dylemat, czyli co kupić: mały tablet (w domyśle 7-calowy), czy też dużego smartfona (w granicach 6 cali)? Odpowiedzią na takie wątpliwości mają być właśnie phablety. Firma Modecom, jako kolejny gracz na rynku, postanowiła iść ścieżką „ułatwiania życia” i rozwiewania dylematów osób nie do końca zdecydowanych.

Parametry techniczne – dwie karty SIM

Modecom phablet Free TAB 7003 może się pochwalić wydajnym procesorem Snapdragon S4 Dual Core 8225 . „Dwurdzeniówka” pracuje pod zegarem o częstotliwości 2 x 1,2 Ghz. Jeśli chodzi o pamięć RAM, to zastosowano tutaj 512 MB, co wydaje się niewystarczające, chociaż jak zapewnia producent – dla tej wielkości jednostki w zupełności wystarczająco (zobaczymy w praktyce).

Warto nadmienić także o obecności modułu GPS oraz Bluetooth w tym tablecie, co dodatkowo uatrakcyjnia ofertę.
I wreszcie to, na co wszyscy czekali – czyli moduł telefoniczny na dwie karty SIM. Ale po co aż dwa sloty? Jedna karta sim ma nam pomóc w wysyłaniu wiadomości tekstowych oraz prowadzeniu rozmów, natomiast drugie wejście to możliwość transmisji danych oraz również rozmowy telefoniczne. Jeśli chodzi o transmisję danych, to moduł umożliwia prędkość 7Mbs i, co ważne dla wielu użytkowników, posiada częstotliwość 900 MHz, na której to możemy korzystać z darmowego internetu Aero2.

7 cali – w sam raz

Nie mogło być inaczej – Modecom phablet Free TAB 7003 będzie w rozmiarze 7 cali. No bo jeśli urządzenie ma służyć także do dzwonienia, to większy rozmiar nie wchodził w grę. Wyświetlacz to HD + LED z rozdzielczością powiększoną do 1024 x 600 pikseli w proporcji 16:10, czyli taka zmniejszona „panorama”.

Powiedzmy jeszcze, że zainstalowany system to Android w wersji 4.1, natomiast w przypadku baterii tablet ten dysponuje jednostką o pojemności 3800 mAh. To niezbyt wiele, chociaż 7 cali nie powinno być aż tak bardzo wymagające, jeśli chodzi o pobór mocy.

Cena

Na koniec jeszcze dwa słowa o cenie. Zaproponowano 499 złotych. Jak na tablet 7-calowy, to cena jest dosyć przystępna. Zważywszy na to, że jest to kompozycja tabletu z telefonem, czyli 2 w 1.