Pocket Book jako tablet. Koniec czerwca będzie datą debiutu kolejnego urządzenia mobilnego marki PocketBook. Będzie to 7-calowy tablet o pełnej nazwie PocketBook SURFpad 2. Znawcy tematu wiedzą, że PocketBook jest firmą produkującą znane e-czytniki. Tym razem padło na tablet, bardzo poręczny, dający doskonałą możliwość – podobnie jak typowe czytniki ebooków – czytania książek na ekranie.

Parametry techniczne

Tablet PocketBook SURFpad 2PocketBook SURFpad2 będzie pracował pod kontrolą systemu operacyjnego Android w wersji 4.1 z wysoką rozdzielczością (jak na 7 cali), tj. 1280 x 800 pikseli. Dodatkowo użytkownicy będą mogli cieszyć się matrycą IPS. Jeśli chodzi o procesor, to urządzenie ma w sobie 2 rdzenie o częstotliwości 1,5 GHz każdy. Dysponuje również 8 GB pamięci Flash oraz 1GB pamięci operacyjnej RAM.

Niezła bateria i mała waga

Dla niedużego 7-calowego urządzenia producent przewidział akumulator o mocy 4000 mAh. To sporo – można spodziewać się nawet 7 godzin ciągłej pracy na tym tablecie, bez konieczności ponownego ładowania. Niewielka waga też ma spore znaczenie. Tablet będzie ważył około 300 gram, przez co zdecydowanie nada się do umieszczenia w torebce damskiej, bądź też w kieszeni marynarki męskiej.

Sloty, czyli co można podłączyć

Tablet ma oczywiście wbudowane złącze Wi-Fi, za pomocą którego możemy korzystać z bezprzewodowego internetu w zasięgu nadajnika domowego. Druga rzecz to slot HDMI, który pozwoli połączyć urządzenie z odbiornikiem telewizyjnym, czy też monitorem. Z innych slotów znajdziemy także wejście na słuchawki (jest także wbudowany mikrofon i głośniki stereo). Natomiast z przodu producent przewidział miejsce na “oko” kamerki typu VGA.

Cena i gwarancja

Cena tabletu PocketBook SURFPad2 ustalono na 499 złotych. Jest więc przystępna, biorąc pod uwagę dobre parametry urządzenia. Jeśli chodzi o gwarancję, to opiewa ona na 24 miesiące i, co ważne, w systemie door-to-door, czyli “od drzwi do drzwi”. Ma się rozumieć: od drzwi klienta do drzwi producenta, i z powrotem, Wszystko to w przypadku ewentualnej awarii urządzenia.

Tablet marki PocketBook ma szanse przebicia się na bardzo już zagęszczonym rynku urządzeń mobilnych tego typu, między innym dlatego, że nie potrzebuje już specjalnej promocji. Będzie mu łatwiej, gdyż wystartuje z pułapu znanego i lubianego producenta e-czytników.