26 września firma Overmax wprowadziła na rynek tablet o nazwie IntuTab. Wedle informacji, jakie podaje firma ma to być pierwsze urządzenie tego typu przeznaczone dla osób powyżej 40 roku życia. A konkretnie chodzi o osoby niezbyt zaawansowane w nowych technologiach. Stworzono tablet, którego użytkownicy początkujący w dziedzinie tabletów powinni czuć się bardziej swojsko, bardziej bezpiecznie. A dlaczego?

Funkcje głosowe

Tablet posiada specjalnie zaprojektowany pulpit, który działa na zasadzie funkcji głosowych. To znaczy, ze naciskamy poszczególne funkcje, a tablet mówi nam co to jest i jak to obsługiwać. Co więcej, urządzenie posiada także specjalny ekran przeznaczony dla osób niedowidzących, spełniający podobno wszelkie możliwe standardy w tym zakresie.

Jest jeszcze jedna rzecz, którą warto tutaj nadmienić. Otóż IntuTab posiada wbudowany specjalny przewodnik, który ma pomóc użytkownikowi w zaznajomieniu się krok po kroku ze wszystkimi aplikacjami oraz działaniem poszczególnych funkcji tabletu.

Wiele aplikacji wbudowanych

Tak zwane aplikacje preinstalowane, czyli domyślnie zainstalowane w zakupionym urządzeniu, mają być bardzo pomocne dla użytkownika. A jakie one tutaj są?
Po pierwsze nawigacja, czyli możemy trafić bez problemu do wyznaczonego przez siebie celu.
Po drugie „Twój osobisty trener”, czyli program , którego podstawowym zadaniem jest zaznajomić użytkownika z szeroko pojętym zdrowym stylem życia. A jego podstawą jest przede wszystkim właściwa dieta.
Po trzecie informacja i rozrywka, Do tego celu posłużą nam kolejno aplikacje: „Interia i fakty” oraz „Legimi” i „Next to”. Oprócz informacji prasowych będziemy mieli tutaj szeroki wybór lektur w formie nawet kilku tysięcy e-booków.

Jeżeli chodzi rozrywkę, to nie sposób nie wspomnieć także o aplikacji „VOD onet„. Umożliwi ona obejrzenie ulubionych seriali i innych programów telewizyjnych. Wszystko to za pośrednictwem odbiornika DVB-t, który jest wbudowany w tablet Intu Tab.

Raczej przystępna cena i niezłe parametry

Jako że nowość i że zupełnie przyzwoita specyfikacja techniczna, tablet ma kosztować powyżej 500 zł, a konkretnie cena sugerowana, to 600 złotych polskich (pewni pojawi się poniżej 600, znając życie).

Tablet jest urządzeniem o przekątnej ekranu 9 cali, posiada 1 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 8 GB pamięci flash. Ponadto ma coś, czego nie ma wiele tabletów z tej półki cenowej, czyli Bluetooth.
Dodając do tego wszystkie wyżej wymienione funkcje i zalety, można powiedzieć, iż 600 zł nie będzie tutaj ceną nazbyt wygórowaną.

Miejmy tylko nadzieję, że osoby w wieku +40 się nie obrażą i nie poczują się „wapniakami” ;-)