Od telewizorów do tabletów

Firma HANNspree – tajwański producent z przedstawicielstwem w Polsce. Do tej pory znany był („znany”, w sensie „kojarzony”, bo samą nazwę raczej mało osób w ogóle kojarzy) przede wszystkim z telewizorów w różnych dziwnych kształtach, np. ekran telewizora w piłce do rugby, czy też w brzuchu niedźwiadka. Nadszedł czas, gdy firma HANNspree postanowiła dołączyć do przedsiębiorstw produkujących tablety. Dodajmy, że te budżetowe.

Garść informacji technicznych

Tablet HANNspree HANNSpad SN1AT71 – bo tak brzmi jego pełna nazwa – oparto na 4 rdzeniach procesora Cortex A9. Każdy rdzeń po 1,2Gz. Do tego 1GB pamięci RAM, oraz 16 Gb pamięci wewnętrznej. To zupełnie przyzwoita kombinacja, chociaż dzisiaj coraz częściej spotyka się już jednostki z 2GB pamięcią RAM. Tablet posiada moduł łączności bezprzewodowej Bluetooth w wersji 3.0 oraz matrycę w technologii IPS, przy rozmiarze ekranu 10,1 cala.

Bateria to 6000 mAh, czyli nieco „poniżej normy”, biorąc pod uwagę, że już dawno wiele jednostek budżetowych może się pochwalić pojemnością 7000 lub nawet 8000 mAh.

Niewątpliwym mankamentem – bo tak to trzeba ocenić – jest brak modemu 3G na wyposażeniu urządzenia. Co więcej, tablet HANNSpad SN1AT71 nie ma możliwości współpracy z zewnętrznymi modemami. A wiec pozostaje tylko połączenie Wi-Fi. Warto także rozważyć zaopatrzenie się w przenośny punkt dostępowy Wi-Fi, co jest pewnym rozwiązaniem tego problemu (aczkolwiek niezbyt wygodnym). Można także używać smartfona w trybie routera.

Aluminiowa obudowa

Producent wyposażył swoje urządzenie w stylową aluminiową obudowę. Trzeba przyznać, że robi to wrażenie, tym bardziej, że mało który jest zrobiony w podobny sposób. Jak zapewnia producent, tak skomponowana obudowa ma zapewnić solidność, spójność urządzenia, a przede wszystkim bardziej równomierne nagrzewanie się tabletu.

Jaka cena?

Cena poza granicami Europy została ustalona na 199 dolarów. Ale nie od dzisiaj wiadomo, że w Europie jest ona (prawie) zawsze nieco większa. Najniższą, jaką udało nam się namierzyć w sprzedaży w Polsce, to obecnie 749 złotych. I tutaj można ogólnie powiedzieć, że jest ona współmierna do tego, co prezentuje tablet.