Etui chroni tablet podczas użytkowania, jednak dopiero zastosowanie tandemu etui+szkło daje nam niemal pewność, że nasz tablet przeżyje każdą niespodziewaną sytuację. 

Wiele osób nie stosuje żadnych zabezpieczeń dla swoich urządzeń mobilnych. I często upadek kończy się pęknięciem ekranu dotykowego, a w rzadszych przypadkach - także matrycy LCD. Gdy pęknie ekran dotykowy, powinno się go wymienić. Problem w tym, że nie do każdego modelu tabletu uda nam się zdobyć dotyk. Jest jeszcze jeden problem: nawet jeśli do naszego modelu tabletu znajdziemy ekran dotykowy, to może się okazać, że jego cena jest bliska kwocie, jaką wydaliśmy za nasze urządzenie! I co wtedy? Wyrzucić tablet na śmietnik? Niekoniecznie - masz wtedy kilka możliwości. Oto niektóre z nich:

  • Możesz poszukać na Allegro lub OLX (lub w innym miejscu) uszkodzonego tabletu, oczywiście mówimy o Twoim modelu. Czasami ktoś sprzedaje sprzęt z jakąś wadą. Oczywiście nie może być pęknięty w nim ekran ;-) Ale każda inna usterka nie ma dla nas znaczenia, ponieważ zależy nam jedynie na panelu dotykowym. Dotyk wymienisz samemu, lub oddasz tablet do serwisu. Koszt samej wymiany nie przekroczy kilkudziesięciu złotych, a uszkodzony tablet także masz szansę kupić za takie pieniądze. 
  • Możesz używać dalej tabletu z pękniętym dotykiem, jeśli tylko panel dalej działa i jeśli jest to pęknięcie nie narażające Ciebie lub kogoś innego na skaleczenie palców. Wiele osób "żyje" z takim uszkodzonym tabletem przez długi czas. Zdarza się też czasami, że pęknięcie pogłębia się i z czasem dalsze korzystanie z urządzenia nie jest możliwe. Różnie bywa. 
  • Możesz kupić i nakleić na pęknięty ekran szkło hartowane (z ang. tempered glass). Dzięki takiemu zabiegowi pęknięcie nie będzie groźne dla palców, a także zyskasz gwarancję, że dotyk nie rozsypie się. Jest to dobre rozwiązanie - wielokrotnie nasi Klienci z niego korzystali. Jeśli jednak do modelu tabletu, który posiadasz, nie ma dostępnego w sprzedaży szkła, wtedy pozostaje Ci opcja poniżej:
  • Możesz kupić folię poliwęglanową. Nie jest tak skuteczna jak szkło hartowane, ale także spełni swoją funkcję: nie skaleczysz się, a ekran pozostanie w całości, nie rozleci się na kawałki. 

Ratuj panel dotykowy tabletu

Trzeba przyznać, że powyżej wymienione sposoby ratowania tabletu to czysta partyzantka. No ale jeśli ktoś ma zbity ekran w tablecie, to musi robić to, co się da, by go ratować. W końcu szkoda pieniędzy na nowy zakup, jeśli staruszka można podratować, prawda?