Nasz wybór tabletu powinien się kręcić raczej wokół tych modeli, które posiadają dwa aparaty. Ściślej mówiąc, z przodu tabletu mówimy raczej o kamerce internetowej.
Kamera z przodu tabletu, czyli od strony ekranu, służy głównie do transmisji video (np. via Skype). Inaczej mówiąc – pokazuje nas, kiedy mówimy do urządzenia, piszemy na ekranie. Kamerki przednie nie są zbyt „mocne”, przeważnie oscylują w okolicach 1Mpx, maksymalnie do 2Mpx, ale to z reguły w zupełności wystarcza dla tego typu zastosowań.

Kamera tylna w tablecie Kiano Pro 10 Dual

Okienko drugiego aparatu umieszczone jest z tyłu obudowy (jeśli tablet je posiada), tak jak w przypadku normalnych telefonów komórkowych, czy smartfonów. Tutaj możemy z reguły liczyć na matrycę rzędu kilku megapikseli. Daje to możliwość wykonywania tabletem zdjęć i nagrywania filmów w naprawdę niezłym standardzie. Ich jakość będzie porównywalna z jakością, jaką daje smartfon, czyli na dobrym poziomie.
A więc szukajmy tabletu z dwoma aparatami / kamerami: przód i tył. Tak, żeby zapewnić sobie wszelkie możliwości multimedialne związane z robieniem zdjęć i nagrywaniem video na naszym urządzeniu.