Tablety wykonane są z różnych materiałów. Zarówno z plastiku, innych tworzyw sztucznych, a także aluminium (iPad). Na co warto zwrócić uwagę?

Szkło Gorilla GlassPrzód tabletu, czyli ekran, najlepiej jeśli jest to tzw. Gorilla Glass. Jest to niezwykle cienka oraz super wytrzymała szybka, która nie powinna nigdy ulec zarysowaniu, czy pęknięciu. Ponadto powleczona jest filtrem UV. Niestety Gorilla Glass jest na razie jeszcze rarytasem wśród tabletów. Posiadają ją tablety z wyższej półki, jak iPad, Samsung Galaxy, czy Sony Xperia. Gdy kupujemy droższy tablet, warto zerknąć do specyfikacji technicznej, czy akurat nasz wymarzony model posiada ten typ ekranu.

Folia ochronna

Dobrym pomysłem jest zastosowanie folii ochronnej na ekran tabletu. Z reguły nie ma takowej w standardzie, czyli musimy osobno dokupić. Folia dodatkowo zabezpieczy wyświetlacz.

Krawędzie i tył tabletu wykonywane są albo z plastiku, albo z metalu. Plastik może być gumowany i wtedy tablet lepiej leży w dłoni (nie wypadnie nam łatwo i nie spadnie na podłoże), jednak jest mało wytrzymały. Metalowa obudowa lepiej pomaga odprowadzać ciepło i jest bardzo wytrzymała. Jeśli chodzi o estetykę, to znajdą się zwolennicy obydwu rozwiązań, zatem nie ma co oceniać tego aspektu.

Jeśli tylko masz wybór, wybierz tablet z metalową obudową.

Zalecamy dokupienie etui czy też pokrowca na tablet, szczególnie jeśli ma on nam służyć w dużej mierze do pracy i rozrywki poza domem. Warto dołożyć do ceny tabletu nawet te 100 złotych, bo z pewnością koszt naprawy przy ewentualnym uszkodzeniu urządzenia będzie nieporównywalnie większy.