Mieliśmy na naszym Forum o tabletach osobny dział „Giełda / ogłoszenia”. Jednak nie było zainteresowania ze strony użytkowników i go usunęliśmy. Natomiast jeden z podziałów przenieśliśmy – zmieniając jego nazwę – do „Forum ogólnego”: http://forum.tabletoid.pl/kupie-sprzedam/

Słów kilka odnośnie ewentualnej zawartości tego działu.

Wykonam dla kogoś

Rynek oprogramowania do tabletów (czy na tablety, jak kto woli) jest rynkiem rozwijającym się niesłychanie dynamicznie. Szczególnie jeśli chodzi o urządzenia mobilne, w tym również tablety. Dlatego też, jak wynika z różnych obserwacji, pojawia się i będzie pojawiać wiele ogłoszeń usług programistycznych.

Są ludzie, którzy czują nadchodzące zmiany na rynku gadżetów elektronicznych i potrafią przestawić swoją specjalizację z programowania aplikacji tradycyjnych na te, które są wymagane w urządzeniach mobilnych, typu tablet czy smartfon. Tacy freelancerzy będą się mogli u nas ogłaszać.

Programy na Androida i nie tylko

Warto nadmienić, iż najpopularniejszy w tej chwili system operacyjny wykorzystywany w tabletach, czyli Android, jest jak do tej pory oprogramowaniem otwartym. Firmie Google, właścicielowi tej marki, wybitnie zależało na tym, aby rzesza użytkowników mogła mieć swoje zdanie, jeśli chodzi o system, którego używają. A to oznacza, że zdolni programiści mają potencjalną możliwość projektowania aplikacji na Androida. A co to z kolei oznacza dla wielu pasjonatów aplikacji w ogóle, a w szczególności aplikacji na urządzenia mobilne, nie mniej, nie więcej tylko to, że można taką aplikację stworzyć, takową wdrożyć, oraz sprzedawać i zarabiać. Rynek będzie się tylko poszerzał w ciągu najbliższych kilku lat.

Zlecę wykonanie

Oprogramowania z którego korzystają tablety, jak zresztą samo urządzenie, nie są jeszcze zbytnio wiekowe. Myślimy tutaj stricte o wersjach mobilnych, nie o całości oprogramowania używanego od lat na „dorosłych” komputerach. W związku z tym olbrzymie pole do popisu mają różnego rodzaju programiści. Ludzie, którzy potrafią tworzyć ciekawe aplikacje, właśnie w wersji mobilnej, i robią to na co dzień. Warto w tym miejscu wspomnieć też o fakcie, iż system operacyjny Android stosowany w większości tabletów (poza iPadem) również jest oprogramowaniem tak zwanym otwartym, czyli z możliwością zgłaszania usprawnień. Ten poddział powstał dla osób, które chciałyby zlecić wykonanie na przykład przeróbki istniejącego od dawna programu na wersję mobilną, czyli do zastosowania na tablet. Tutaj będą się ogłaszać również ludzie, którzy pragną mieć na przykład grę na tablet według własnej wizji i własnego pomysłu.

Jak już było wspomniane, jedynie Apple jest firmą ściśle hermetyczną, która nie przyjmuje na swoje platformy żadnego pomysłu z zewnątrz, a wszystko, co robi dla swoich urządzeń mobilnych, jest wykonywane przez inżynierów wewnątrz firmy. Reszta tabletów ze swoim otwartym oprogramowaniem jest, jak się wydaje, polem do popisu dla zdolnych programistów, którzy potrafią przyjąć i wykonać zlecenie. Doświadczenie pokazuje, iż na rynku oprogramowania jest wiele osób, które nie chcą korzystać z aplikacji już istniejących, albo też chcą mieć swój własny program, żeby na nim zarobić . W naszym dziale ludzie tego pokroju będą mogli szukać wykonawców do swoich pomysłów.

Oddam za darmo / Przyjmę za free

zbędny tablet do oddania za darmoChoć na pozór tytułowa opcja wydaje się nieco dziwna, to jednak ma ona swoje uzasadnienie. Bowiem są ludzie, zagorzali fani elektroniki użytkowej dajmy na to, którzy mają w swoich zasobach masę przeróżnych używanych, ale także niepotrzebnych urządzeń. I załóżmy taką sytuację, że ktoś kupił na przykład jeden z pierwszych tabletów siedmiocalowych z ekranem oporowym. W ciągu prawie dwóch lat kupił, albo dostawał kolejnych kilka urządzeń typu tablet, każdy nowszej generacji. A więc bardzo prawdopodobne, że ten pierwszy tablet już tylko leży na półce w domu i się kurzy. Można go sprzedać za kilkadziesiąt złotych, jeśli znajdzie się chętny. Dużo łatwiej po prostu oddać komuś używany tablet za darmo. Będzie z tego większy pożytek , niż byśmy go mieli oddać na elektrośmieci.

Teraz patrząc z drugiej strony – tego, który przyjmuje tablet. Zazwyczaj będzie to osoba, bez specjalnych wymagań. Taka która po prostu potrzebuje urządzenie tego typu, żeby przejrzeć Internet i wysłać maila. I taki człowiek z chęcią przyjmie nawet mocno już przestarzały tablet, bo jego potrzeby są dopasowane do jego możliwości. W dzisiejszych czasach ludzie nie chcą wydawać niepotrzebnie nawet kilku złotych, jeśli nie są do tego zmuszeni. Użytkownicy naszego forum tabletoid.pl, którzy będą mieli urządzenia do odstąpienia za darmo, będą mogli we właściwym do tego miejscu dać swoje ogłoszenie.