Pierwsza funkcja, czyli tuner TV, na dzień dzisiejszy nie jest jeszcze chyba w żadnym tablecie tak dopracowana, żeby dać pełny komfort oglądania telewizji. Ale jeśli ktoś się uprze, to kupi tablet z tunerem DVB-T do obioru naziemnej telewizji cyfrowej. Na przykład marki KIANO, Manta, czy też Lark FreeMee. Ale powtórzmy: telewizja w urządzeniach mobilnych to nie jest jeszcze na chwilę obecną mistrzostwo świata, więc można sobie darować tę funkcję kupując tablet, tym bardziej, że mało który producent i model to posiada.

Lepiej sprawy się mają, jeśli chodzi o GPS. Co prawda także nie ma zbyt dużego wyboru tabletów z GPS-em, ale jeśli ktoś chce koniecznie mieć te funkcję, to śpieszymy donieść, iż powinna działać ona bez zarzutu. Modele wielu producentów – niektórych znanych skądinąd jako producenci nawigacji – są wyposażone w nawigację. Moduł działa stabilnie i można z GPS-em w tablecie spokojnie podróżować.
Co ważne dla chętnych na zakup tabletu z GPS-em: nie są one przesadnie drogie. Funkcja nawigacji nie powoduje gwałtownej zwyżki ceny urządzenia.