Nowoczesne urządzenia elektroniczne, takie jak tablety, laptopy, a nawet smartfony są wykorzystywane przez ludzi, którzy na co dzień pracują wykorzystując komputer. Dzięki zastosowaniu tych urządzeń, mogą mieć dostęp do ważnych plików w miejscu, w którym nie mają dostępu do komputera. Bardzo często ludzie korzystają z możliwości podłączenia tabletu do telewizora. Dzięki temu mogą oglądać filmy z tabletu na dużym ekranie. Tablet można również podłączyć do rzutnika (jest on traktowany tak samo, jak telewizor). Jest to funkcja, z której chętnie korzystają osoby prowadzące różnego rodzaju konferencje, wykłady, szkolenia, pokazy itp. Dzięki temu nie muszą ze sobą nosić o wiele większego i cięższego laptopa.

Rzutnik - projektorW przypadku komputerów sprawa wygląda jasno. Większość z nich posiada wyjścia HDMI, dzięki którym można podłączyć sprzęt do projektora. W przypadku tabletów sprawa wygląda nieco inaczej. Większość urządzeń tego typu nie posiada takich wejść. Dostępne są natomiast wyjścia mini-HDMI (jest to najpopularniejsza wersja HDMI na tablecie). Aby podłączyć taki sprzęt do projektora potrzebny jest specjalny kabel przejściowy (podobny do przejściówki USB, ale z końcówką HDMI). Kabel taki posiada jedną małą końcówkę, którą podłącza się do tabletu oraz dużą końcówkę HDMI, którą należy podłączyć do telewizora lub projektora. Po podłączeniu będzie można obserwować obraz, który widnieje na ekranie tabletu. Umożliwi to pokazywanie filmów, zdjęć, prezentacji, dokumentów tekstowych itp.

Wiele modeli tabletów nie posiada jednak wbudowanych wyjść HDMI. W przypadku braku portów istnieje możliwość bezprzewodowego podłączenia tabletu do projektora. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów rozwiązań, dzięki którym taka transmisja obrazu i dźwięku jest możliwa. Potrzebny jest kabelek umożliwiający podłączenie przystawki przez złącze HDMI w telewizorze lub projektorze. Przystawka ta jest w stanie odbierać sygnał Wi-Fi. Wystarczy skomunikować urządzenia przy pomocy routera. Oznacza to, że tablet i przystawka zostają podłączone do routera i za jego pośrednictwem możliwe jest przesyłanie sygnału. Istnieją również rozwiązania bezprzewodowe nie wymagające routera, ale wówczas potrzebny jest telewizor lub projektor, który obsługuje owe rozwiązania.

Jak widać istnieje kilka metod podłączania tabletu do projektora. Na rynku stale powstają nowe rozwiązania, dzięki którym takie podłączenie będzie jeszcze prostsze i nie będzie wymagać żadnych kabli. Dzięki tym rozwiązaniom można cieszyć się obrazem z tabletu na projektorze.