Kupując tablet, wiele osób zastanawia się nad jego parametrami. Im one lepsze, tym lepsze jest całe urządzenie. Warto zwrócić uwagę na jeden z często pomijanych parametrów, jakim jest czas uruchomienia się tabletu. Wiadomo, że każdemu zależy, aby tablet uruchamiał się bardzo szybko. Nie ma nic bardziej denerwującego niż wolno uruchamiający się sprzęt, z którego chcemy pilnie skorzystać. Dobrą wiadomością jest fakt, że generalnie tablety uruchamiają się o wiele szybciej niż zwykłe komputery. Przeciętny czas uruchomienia tabletu (z pełnego wyłączenia), to około 20-30 sekund.

Warunkiem szybkiego włączania się tabletu jest jego prawidłowa obsługa oraz wyłączanie. Jeśli będzie on wyłączany w sposób nieprawidłowy, to w systemie mogą pojawić się błędy spowalniające jego uruchamianie się oraz pracę. Warto więc zadbać o to, aby wszystkie czynności wykonywane na tablecie były wykonywane w sposób poprawny.

Jak długo uruchamia się tablet

Nie należy również zapominać o funkcji uśpienia, czyli przejścia w stan czuwania. W takim stanie tablet wyłącza większość swoich funkcji, ale pozostaje w stanie gotowości do uruchomienia. Proces „wybudzania” tabletu jest jeszcze szybszy niż uruchamianie całkowicie wyłączonego urządzenia – trwa dosłownie ułamek sekundy. Jest to świetna metoda, z której korzystają osoby, które chcą zaoszczędzić energię, ale jednocześnie nie chcą czekać na uruchomienie się tabletu po całkowitym wyłączeniu.

Jak widać czas uruchamiania się tabletu jest dość ważnym parametrem mającym duży wpływ na komfort korzystania z tego urządzenia. Warto więc zwrócić uwagę na czas uruchamiania się tabletu przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie danego sprzętu.